Національний координатор УНП від імені Форуму громадянського суспільства Східного партнерства взяв участь в багатосторонній панелі Східного партнерства з питань безпеки, політики спільної безпеки і оборони та цивільного захисту

29
Тра
2018
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / Пряма мова

 

untitled

15 травня член Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Геннадій Максак та Андрій Трубчеак (Andrei Trubceac), координатор Робочої групи 4 ФГС СхП «Контакти між людьми» взяли участь в Панелі Східного партнерства з питань безпеки, політики спільної безпеки та оборони і цивільного захисту в рамках урядової платформи 1 «Посилення інституцій та належне урядування». Загалом в панелі взяли участь 60 представників з усіх країн Східного партнерства (Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України), країн-членів ЄС, інституцій ЄС та Форуму громадянського суспільства.

Учасники зустрічі обговорили широке коло питань, зокрема, стосовно Робочої групи з питань стратегічних комунікацій (the EEAS East Strategic Communications Task Force), імплементації Плану безпеки і оборони, стану імплементації Постійної структурованої співпраці (PESCO) та інші питання безпеки та оборони, в тому числі цивільні та тренінгові програми Спільної політики безпеки та оборони (CSDP). 

Дискусія розпочалася з презентації діяльності, яку проводить Робоча група з питань стратегічних комунікацій з метою протидії російській пропаганді. Геннадій Максак позитивно оцінив діяльність Робочої групи, підкресливши її важливість для Східного партнерства. Він зауважив, що в регіоні Східного партнерства діють кілька ініціатив з протидії дезінформації та закликав посилити співпрацю між Робочою групою з питань стратегічних комунікацій та місцевими громадськими організаціями, які працюють в площині боротьби з пропагандою та дезінформацією.

 20161129TL_EaP-CSF_130«Що стосується боротьби з дезінформацією в регіоні Східного партнерства, Робоча група з питань стратегічних комунікацій має звернути більше уваги на діяльність і досвід організацій громадянського суспільства регіону Східного партнерства» 

Геннадій Максак

Коли обговорювали діяльність Європейського коледжу безпеки та оборони, Геннадій Максак запропонував надати можливість представникам громадянського суспільства Східного партнерства брати участь в тренінгах коледжу з тематики спільної безпеки та оборони, зазначивши, що це посилило б досвід громадських організацій в цій сфері та надало б цінну можливість комунікації з посадовцями ЄС. Йохен Рерл (Jochen Rehrl), Директор Директорату з питань кризового менеджменту (DG ECHO) відповів, що тренінги коледжу наразі відкриті лише для країн-членів та працівників інституцій ЄС, однак існує можливість дозволити таку участь представникам громадських організацій після окремих уточнень – як тільки буде більш зрозуміло, який внесок можуть зробити представники громадянського суспільства і в якому форматі цю участь забезпечити.  

Координатор РГ4 ФГС СхП Андрій Трубчеак, в свою чергу, підкреслив, що досвід поточних та довготривалих конфліктів в країнах Східного партнерства має враховуватися в навчальних та тренінгових сесіях з питань мирного врегулювання, і запропонував створити Службу громадського миру, що ґрунтується на основі німецької моделі. Створена в 1999 р., Німецька служба громадського миру (the German Civil Peace Service) була заснована як інструмент побудови миру громадянським суспільством, що має на меті посилення мирного розв’язання конфліктів та застосування з цією метою незбройних інструментів. Місцеві організації громадянського суспільства, що працюють у сфері мирного врегулювання, можуть бути залучені серед ключових учасників цієї ініціативи.

Звіт за підсумками засідання Панелі Східного партнерства з питань безпеки, політики спільної безпеки і оборони та цивільного захисту: Report-10th EaP Panel on Security, CSDP and Civil Protection.

Джерело: http://eap-csf.eu/the-eap-csf-delivers-a-strong-message-at-the-multilateral-panel-on-security-csdp-and-civil-protection/