Національна платформа “Східного партнерства” як додаткова можливість розвивати співпрацю з ЄС

03
Лют
2011
Категорії: Новини

Представники українських організацій громадянського суспільства вважають політику “Східного партнерства” додатковою можливістю розвивати співпрацю з ЄС. Для цього утворили Національну платформу “Східного партнерства”.

До Ради новоутвореного об’єднання увійшов національний координатор з питань України Форуму громадянського суспільства “Східного партнерства” Ігор Когут. Він каже, що від українських громадських організацій у Брюсселі очікують, щоб ті могли якісно оцінювати розвиток політики “Східного партнерства”, формувати рекомендації для Єврокомісії, здійснювати інформаційну кампанію, впливати на українську владу в питаннях європейської інтеграції.

Від нас чекають якісних документів і активних кампаній“, – наголосив Когут. У Меморандумі платформи одним з головних завдань називають інформування про цю програму ЄС. На думку Когута, в Україні про “Східне партнерство” знають мало: “Сама установча конференція для багатьох присутніх НУО була одкровенням, попри те, що наші опитування показували певний рівень обізнаності з політикою, наявність багатьох партнерських контактів у країнах регіону та ЄС, більшість організацій стикаються з проблемою належного інформування“.

Президент Всеукраїнської екологічної організації «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова, котра теж увійшла до ради Української національної платформи Форуму громадянського суспільства “Східного партнерства”, каже, що європейські чиновники очікують від українських організацій, що ті більше працюватимуть в Україні, а не лише на міжнародних подіях, наближаючи різні царини політичного, економічного, людського розвитку та екологічної безпеки до стандартів ЄС.

«А ще – активно пропагувати європейські цінності, виступати рушієм та штовхачем реформ, а також кваліфікованим контролером виконання зобов’язань, які взяла на себе Україна з підготовки Угоди про асоціацію – так само для інших країн-партнерів» – сказала Голубовська –Онісімова в інтерв’ю Deutsche Welle.

На запитання, чи може стати корисним для євроінтеграції України нове об’єднання, Голубовська-Онісімова відповідає, що це залежить від самої Національної платформи, що об’єднала представників аналітичних центрів та громадських організацій з усієї України, які в своїй діяльності приділяють увагу європейській тематиці та готові працювати спільно в контексті євроінтеграції України.

На її думку, Платформа не повинна бути активним політичним гравцем в Україні, а виступати об’єднавчим майданчиком для різних об’єднань, коаліцій, мереж, організацій та екcпертів, які виконують роботу з моніторингу єврореформ, максимально залучати їх до регулярних зустрічей, щоб “укріплювати хор голосів євроінтеграторів, який має лунати все гучніше з кожним роком”.

Ольга Веснянка | Німецька хвиля