Можливі два варіанти розвитку Форуму громадянського суспільства

28
Лис
2011
Категорії: Новини

Андрій Єгоров, директор Центру європейської трансформації (Білорусь) на пленарному засіданні Форуму громадянського суспільства зауважив, що Форум як самоорганізація громадських організацій в структурі Сідного партнерства, пройшов складний шлях та досягнув багатьох успіхів протягом останніх 2,5 років.

Так, було створено структуру Форуму, визначено процедури відбору учасників, встановлено нові стратегічні завдання для громадянського суспільства, створено легітимні структури для органіації громадських організацій всередині країн – національні платформи тощо.

На сьогодні, як зауважив А, Єгоров, стоїть завдання для розвитку на декількох рівнях – самого Форуму та рівня взаємодії між країнами Східного партнерства. На сьогодні, на думку представника білоруської делегації, громадські органіації все ще не мають достатнього впливу на розвиток міждержавного співробітництва в регіоні, а також загальні цілі та політику розвитку Східного партнерства. Як наголосив експерт, необхідно більше “горизонтальної взаємодії” на рівні національних платформ країн-учасників Східного партнерства. Це, зокрема, допоможе впливати на “політику імітування реформ”, що проводиться владами цих країн.

На сьогодні, за словами А. Єгорова, можливі два варіанти розвитку Форуму громадянського суспільства. Згідно з першим, Форум все більше інституалізуватиметься та перетвориться в “супер НУО”, нову потужну мережу, здатну вирішувати завдання координації. Відповідно ж до другого, Форум залишатиметься дискусійним майданчиком для напрацювання політичних рішень, подібного до парламенту органу, що ставить цілі та завдання. На думку експерта, другий варіант розвитку “є більш правильним”. Саме до нього, як відзначив А. Єгоров, учасникам потрібно прагнути, розробляючи новий концепт та довгострокову дорожню карту.