Міністри ЄС шукатимуть механізми протидії тиску Росії на країни Євросоюзу та Східного партнерства

19
Жов
2013
Категорії: Новини

Рада ЄС з питань торгівлі має намір обговорити проблематику та можливі механізми протидії тиску Російської Федерації як на країни Східного партнерства, так і на країни Європейського Союзу.

Литовський дипломат підтвердив, що це питання буде розглядатися міністрами на засіданні в Люксембурзі в п’ятницю.

“Практика тиску на країни Східного партнерства неприйнятна”, – озвучив дипломат позицію Брюсселя, додавши, що така ж практика тиску з боку Росії застосовується і по відношенню до Литви.

“Міністри обговорять як допомогти в цьому питанні. Для України це може бути прискорена процедура тимчасового застосування Угоди (у частині зони вільної торгівлі – ред.) після його підписання. Щодо таких країн як Молдова це – доступ на ринок ЄС, наприклад, вина”, – розповів співрозмовник видання.

“Таким чином, доступ цих країн (Східного партнерства – ред.) на ринок ЄС, політична підтримка і, звичайно, останній ресурс проти заходів, які застосовуються (Росією – ред.) щодо країн-членів ЄС – ініціювання дискусії в СОТ, а для країн-партнерів – підтримка такої дискусії в цій організації, будуть обговорюватися як можливі механізми вирішення питання”, – розповів він.

Високопоставлений дипломат резюмував, що під майбутнього засідання Ради ЄС з цієї проблематики “очікується дискусія та обговорення реального механізму протидії тиску Росії. “Ми повинні висловити підтримку (протидії тиску – ред.) і продовжувати її”, – додав він.