Представники РГ4 “Контакти між людьми” УНП взяли участь у міжнародній конференції «Змінюючи навички у світі, що змінюється» у Турині

06
Лип
2017
Категорії: Новини / Новини РГ 4 / Новини ФГС СхП / РГ4

untitled

7-8  червня 2017 року в Турині (Італія) відбулась конференція «Змінюючи навички у світі, що змінюється» («Changing skills for a Changing world»)захід, що проходив в рамках Платформи 4 Східного Партнерства. Конференція об’єднала більше 300 делегатів країн-партнерів Європейської тренінгової фундації (The European Training Foundation), країн-членів ЄС, інституцій Європейського союзу, міжнародних організацій, соціальних партнерів, підприємств, громадянського суспільства та експертів в галузі професійної освіти та підготовки. Від Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства в конференції взяла участь координатор Робочої групи 4 УНП ФГС СхП «Контакти між людьми» Марія Симонова. Загалом же ж, в режимі онлайн-трансляції та в мережі Facebook за перебігом конференції слідкувало більше 5000 тисяч людей.  

З програмою конференції можна ознайомитися тут (Agenda).

Ключовими темами конференції «Змінюючи навички у світі, що змінюється» були підприємницька діяльність та інновації в сфері професійно-технічної освіти та підготовки. Швидкі зміни щодо економічних потреб, технологічного розвитку та соціальних потреб створюють нові виклики і можливості для професійно-технічного навчання і розвитку навичок. Як перетворити ці виклики на прогрес, було темою предметом обговорення конференції.

TRP 17 Conference, Turin, 7-8 June 2017 (95)

Відкриваючи конференцію, Мадлен Сербан (Madlen Serban), голова Європейської тренінгової фундації, яка невдовзі покине свій пост, представила свого наступника Цезаре Онестіні (Cesare Onestini), що донедавна був заступником Представництва ЄС в Дельфі.  Мадлен Сербан підкреслила важливість розширення сфери діяльності Європейської тренінгової фундації у співпраці з країнами-партнерами, щоб гнучко адаптуватися до викликів світу, що динамічно змінюється. «Європейська тренінгова фундація прагне ставити цілі, не лише з метою того, щоб просто робити свою роботу, але щоб ставати ближчими, створюючи спільноти», підкреслила Мадлен Сербан.

В рамках «Ринку ідей», що був одним з ключових програмних компонентів конференції,  представниками молоді з ЄС і країн-партнерів Європейської тренінгової фундації було представлено 19 інноваційних проектів.

Ця конференція стала гарним інструментом для отримання нового досвіду та надихнула учасників до критичного аналізу та практичних дій, які можна реалізувати в майбутньому. Як підкреслюється у висновках конференції (детальніше тут: highlights), при розробці нових підходів до професійно-технічного навчання варто дотримуватись таких засадничих принципів:

-          Політика, що враховує сучасні виклики і потреби ринку;

-          Ширші можливості отримання освіти і нових навичок, для всіх громадян;

-          Використання інноваційних підходів і технологій;

-          Застосування навичок, потрібних в майбутньому і які допомагають конструювати майбутнє;

-          Побудова довіри як передумови ефективності;

-          Концентрація зусиль впершу чергу з думкою про, і для людей. 

untitled1