Комплексні реформи від громадянського суспільства

07
Бер
2014
Категорії: Документи РГ 5 / Новини РГ 5

Українська соціальна політика потребує корінних змін, при чому, важко вказати галузь, де такі реформи не потрібні. Слід зазначити важливу проблему, реформування потрібно проводити одночасно в різних  галузях. Неможливо, наприклад, реформувати систему соціальних послуг, без реформування місцевого самоврядування та делегувань на нижчий рівень не тільки повноважень, але і коштів. Але координуюча роль Кабінету Міністрів України чи Адміністрації президента не завжди дає позитивні результати.
6 березня 2014 року в приміщенні МБФ «Карітас України» пройшло засідання спільне засідання Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики Центру перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики та НАН України та  Штабу соціальних реформ. Основна тема засідання –  обговорення пакету комплексних пропозицій для реформування соціальної сфери. В засіданні також прийняв участь міжнародний координатор Робочої групи «Соціальний діалог та справедливість» Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Ростислав Дзундза.
Учасники засідання обговорили пакет пропозицій передбачає конкретні кроки по реформуванню системи соціального страхування, системи надання соціальних послуг, надання територіальним громадам інструментів безпосереднього управління містом, впровадження механізму розрахунку вартості життя, тощо.
Лист з пакетом пропозицій, буде направлено Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку за підписом організацій, які приймали участь у підготовці цього документу. Низка недержавних організацій, таких як Українська федерація убезпечення, МБФ «Карітас України», ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій», Всеукраїнський Альянс Профспілок, «Бюро соціальних та політичних розробок» тощо, впродовж року  готували пропозиції по різним напрямкам реформ  та розробляли покрокові інструкції щодо  їхньої реалізації.
Неурядові організації України не тільки готують пропозиції, вони можуть взяти на себе відповідальність щодо їхньої реалізації. Головне, що б нова влада не почала проявляти патерналізм по відношенню до громадянського суспільства, який був притаманний режиму В. Януковича.

Ростислав Дзундза