Керівний комітет звернувся до української влади з проханням сприяти поверненню журналіста Фікрета Гусейнлі до Нідерландів

10
Кві
2018
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини / Новини ФГС СхП

untitled

Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства звернувся з відкритим листом до української влади та органів прокуратури, нідерландських дипломатів та міжнародних партнерів з проханням сприяти поверненню журналіста Фікрета Гусейнлі до його місця проживання в Амстердамі (Нідерланди), а також забезпечити його безпеку під час перебування на території України.

2 квітня 2018 року, Печерський районний суд м. Києва відхилив прохання про екстрадицію журналіста до Азербайджану, подану азербайджанськими органами влади (Справа: № 757/15595/18k).

Однак, органи прокуратури утримують його паспорт, а це означає, що він не може повернутись до країни свого проживання.

У нас є підстави вважати, що існує загроза його викрадення під час перебування в Україні. Також у випадку незаконно перевезення до Азербайджану, Фікрету Гусейнлі загрожує тривале тюремне ув’язнення.

Ми вважаємо, що рішення, прийняте українською владою щодо повернення паспорта журналісту, підвищить позитивний імідж України як країни, що дотримується законів.

Уточнення:  Керівний комітет ФГС СхП зазначив у своємузверненні від 4 квітня 2018 року, що Печерський районний суд м. Києва 2 квітня 2018 року відхилив прохання про екстрадицію Фікрета Гусейнлі, подане Республікою Азербайджан.

Це є не зовсім точною інформацією. А саме, 2 квітня суд постановив, що органи прокуратури не повинні обмежувати свободу пересування Фікрета Гусейнлі під час розгляду його справи Прокурором. 

Вирішення питання щодо наказу про екстрадицію ще триває та органи прокуратури мають розглянути справу до жовтня цього року.

Однак Прокурор відмовляється повертати паспорт пану Гусейнлі, що суперечить рішенню суду, в якому зазначається про заборону обмежувати свободу пересування журналіста.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ (англійською мовою): Open-Letter.

Джерело: http://eap-csf.eu/steering-committee-appeals-for-the-facilitation-of-fikret-huseynlis-return-to-the-netherlands/