Керівний комітет УНП ФГС СхП привітав грузинів з набуттям чинності безвізового режиму для Грузії

30
Бер
2017
Категорії: Заяви / Новини / Новини ФГС СхП

CHto-dast-Gruzii-bezvizovyy-rezhim-s-ES

Керівний комітет Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства вітає братній грузинський народ, і, зокрема, колег з грузинської національної платформи ФГС СхП з набранням чинності безвізового режиму в Грузії.

Це досягнення стало можливим завдяки ефективним та синергетичним зусиллям грузинських органів влади, що свого часу здійснили ряд важливих реформ, і громадянського суспільства Грузії, що послідовно відстоювало проєвропейську позицію Грузії.

Ми щиро радіємо, що Грузія отримала безвізовий режим з Європейським Союзом – незважаючи на всі перешкоди, які мали місце на шляху до його впровадження. Вітаємо громадян Грузії, і сподіваємося, що наступною країною, де буде впроваджено безвізовий режим, буде Україна, – і що чекати цього моменту залишилось зовсім недовго.

Висловлюємо солідарність з грузинським народом у нашому прагненні наблизити наші країни до європейських стандартів життя, провести необхідні реформи і побудувати Європу у себе вдома. Також ми високо цінуємо зусилля грузинського народу і підтримку в отриманні України безвізого режиму.

Безвізовий режим у цьому контексті – дуже важливий інструмент зв’язку з Європейським Союзом, додаткова можливість набуття досвіду європейських практик і символ відкритості і довіри Європейського Союзу до країн, що поділяють європейські цінності і висловили бажання стати членами європейської спільноти. Відміна віз для поїздок до ЄС – це той практичний інструмент, що дає можливість кожному громадянину відчути переваги європейської інтеграції, і надихає іти вперед у цьому напрямку.

Водночас, не слід забувати, що безвізовий режим – це ще й додатковий виклик для всього суспільства і органів влади, що накладає додаткову відповідальність і вимагає старанної і ретельної праці, щоб забезпечити ефективне функціонування безвізу і зменшити ризики, пов’язані з його застосуванням. Широка інформаційна робота, роз’яснення правових і процедурних особливостей, які передбачає безвізовий режим, технічне забезпечення  його функціонування - це той пласт роботи, над яким ще потрібно попрацювати і владі, і суспільству. Ми, представники громадянського суспільства України - яка сподівається отримати безвізовий режим з Європейським Союзом наступною після Грузії, повинні про це пам’ятати, і якнайширше долучатися до діяльності, пов’язаної з забезпеченням ефективного і процедурно коректного впровадження і функціонування безвізового режиму в Україні.

English version of this statement is available here: PDF.