Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликав вірменську владу звільнити протестуючих та призупинити виконання Угоди про всеохоплююче та посилене співробітництво

24
Кві
2018
Категорії: Документи ФГС / Новини / Новини ФГС СхП

armenia

Зважаючи на мирні демонстрації в Єревані та регіонах Вірменії, що супроводжувались арештами і іншими порушеннями права на свободу мирного зібрання, Керівний комітет ФГС СхП звернувся з відкритим листом до керівництва Вірменії та високопосадовців Європейського Союзу. Він відкрито підтримав звернення ЄС щодо звільнення всіх затриманих та пошуку домовленостей між органами влади та опозицією.

Також Керівний комітет висловив вимогу до вірменської влади негайно звільнити всіх осіб, затриманих поліцією під час мирних демонстрацій протягом останніх десяти днів. Серед затриманих, зокрема, Ніколь Пашинян, Сасун Мікаеляна та Арарат Мірзоян, які є членами Парламенту, а також Давід Санасарян та Армен Григорян, які є лідерами протестів та не вчиняли жодних дій, крім організації людей з метою реалізації їхнього права на мирне зібрання.

Ситуація вимагає, щоб органи влади продемонстрували стриманість при врегулюванні питання триваючих протестів і провели діалог з протестуючими та їхніми лідерами для досягнення домовленостей, прийнятних для обох сторін. Керівний комітет підкреслив, що імплементація Угоди про всеохоплююче та посилене співробітництво (the Comprehensive and Enhanced Cooperation Agreement, CEPA) має проводитись за умови сильної політичної обумовленості та під пильним наглядом громадянського суспільства, оскільки мета Угоди – це зміцнення демократії, верховенства права та захист прав людини.

Угода може бути імплементована лише за умови повернення миру на вулиці Єревана та регіонів Вірменії, та якщо обидві сторони докладатимуть зусиль для пошуку рішення, наслідком якого стануть дострокові вибори, що встановлять демократичну легітимність обраних органів влади.

Шлях репресій, які використовує теперішнє керівництво країни, веде в нікуди та посилює ризики продовження нинішньої кризи без жодних гарантій встановлення триваючого миру та забезпечення процвітаючого майбутнього в країні.

За таких умов, Керівний комітет ФГС СхП пропонує ЄС призупинити імплементацію Угоди про всеохоплююче та посилене співробітництво до тих пір, поки не виникнуть політичні умови, які дозволять забезпечити її добросовісне виконання.

Детальніше:

Звернення до високопосадовців ЄС щодо ситуації в Вірменії (англійською мовою): EaP-CSF-Letter-Armenia-Combined.

Звернення до вірменської влади (англійською): Letter-to-Armenian-Authorities.

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-steering-committee-calls-for-release-of-protesters-and-suspension-of-cepa/