Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства вдруге закликав українську владу скасувати електронні декларації для антикорупційних активістів

01
Кві
2018
Категорії: Документи ФГС / Новини / Новини ФГС СхП

poroshenko30 березня минув рік, як Україна запровадила зміни до законодавства про електронне декларування, які вимагають подання декларацій від антикорупційних активістів, компаній, що надають послуги антикорупційним громадським організаціям та представників інституцій, що надають підтримку антикорупційній діяльності. Тоді Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства прийняв заяву, якою закликав українську владу скасувати ці поправки. І хоча зі схожими рекомендаціями пізніше також виступили Європейський Союз, Венеціанська комісія та ОБСЄ, вимога не була виконана. При цьому 1 квітня 2018 є кінцевим терміном для подання електронних декларацій.

Керівний комітет Форуму підтримав недавню заяву Комісара Й.Хана, якою він закликав українську владу скасувати відповідні вимоги.

«Громадянське суспільство зробило важливу та відважну роботу і мусить продовжувати цю справу без необгрунтованих перешкод та втручань […] вимога подання електронних декларацій створює неприйнятний та зайвий тягар та тиск на них, що, в свою чергу, грає на руку тим, хто намагається підірвати зусилля України ефективно боротися з корупцією».  

Йоханнес Ган, Комісар ЄС з питань політики Східного сусідства та переговорів з питань розширення

 

Своєю заявою від 29 березня 2018 р. Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства вдруге закликає українську владу скасувати відповідні норми, оскільки вільне функціонування організацій громадянського суспільства, без протиправних втручань з боку влади є фундаментальним принципом Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. У світлі виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС критично важливо, щоб українська влада дотримувалась своїх зобов’язань щодо демократичних принципів, прав людини та основних прав і свобод.

Заява (див. текст англійською мовою: Statement_29 March) була направлена Президенту України Петру Порошенку, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, голові Верховної Ради України Андрію Парубію, Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну, Віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванні Климпуш-Цинцадзе.

Джерело: http://eap-csf.eu/steering-committee-reiterates-its-legitimate-call-for-repeal-of-ukraines-legislation-on-assets-declaration-one-year-after-enforcement/