Форум громадянського суспільства Східного партнерства закликав бойкотувати Чемпіонат світу з футболу-2018, який проходитиме в Росії

14
Чер
2018
Категорії: Документи ФГС / Новини / Новини ФГС СхП

4982d7ea9978e823a3bdbd76152b98ff_XL

За ініціативою Української національної платформи, Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства прийняв заяву щодо 21-го Чемпіонату світу з футболу ФІФА, який стартує цими днями в Російській Федерації.

Як йдеться в заяві, цього року чемпіонат відбудеться в державі,  яка системно вчиняє дії, що підривають систему міжнародного права і створюють загрозу безпеці Європи. Росія порушує територіальну цілісність інших країн, права людини, поширює пропаганду і сіє розбрат за межами своїх кордонів. Відтак Керівний комітет (КК) Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) закликав уряди країн-членів ЄС та Східного партнерства бойкотувати Чемпіонат світу з футболу-2018 на політичному рівні. 

Також цією заявою Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства хотів би привернути увагу до голодування Олега Сенцова, українського режисера, незаконно ув’язненого російською владою на 20 років. Місяць тому Олег Сенцов розпочав голодування напередодні Чемпіонату світу з футболу з вимогою звільнити українських політичних в’язнів в Росії. Члени Керівного комітету ФГС СхП закликали інституції ЄС та уряди європейських країн усіма можливими легітимними засобами тиснути на Росію з вимогою задовольнити вимогу Олега Сенцова та відпустити на волю українських громадян, яких утримують у російських в’язницях через політичні звинувачення. Також вони звернулися з проханням продовжувати тиск на Російську Федерацію з вимогою допустити до українських політичних в’язнів в окупованому Криму і Росії українських та іноземних лікарів.

Оригінал заяви (англійською мовою): EaP CSF Statement_Ukrainian version EaP-CSF-Statement-FIFA-Russia-Final.

Україномовна версія заяви:  EaP CSF Statement_Ukrainian version.

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-steering-committee-calls-upon-governments-of-eu-participating-states-to-boycott-the-2018-fifa-world-cup-in-russia/