Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства обговорив в Брюсселі нову стратегію та внутрішні реформи Форуму, а також попередньо відібрав учасників для Щорічної асамблеї

26
Лип
2018
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП

DSC_1

17-18 липня в Брюсселі (Бельгія) відбулось чергове засідання Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Від Української національної платформи ФГС СхП, як Національний координатор Платформи і член Керівного комітету Форуму, у засіданні взяв участь Геннадій Максак.

Основні пункти порядку денного засідання стосувались стратегічних питань – результатів нещодавнього аудиту, внутрішньої реформи та відбору учасників для Щорічної асамблеї 2018 року.

Проведення заходу співпало з проведенням презентації дослідження «Індексу стійкості до дезінформації», яка відбулась напередодні (16 липня) в приміщенні Постійного Представництва Латвійської Республіки в Європейському Союзі.

В перший день зустрічі учасники обговорили зміни та останні події, які відбулись в рамках Форуму та регіону Східного партнерства, а також за його межами. Також засідання Керівного комітету Форуму вшанувала своєю присутністю Ганна Ян (Hanna Jahn) з Офісу Комісара Йоханнеса Ганна (Генеральний директорат Європейського Союзу з питань сусідства і переговорів щодо розширення), яка озвучила позицію Європейської Комісії з цих питань. Дискусію, присвячену питанням внутрішньої реформи Форуму,  відкрила Сінзіяна Пояна (Sinziana Poiana), політичний радник з питань громадянського суспільства Генерального директорату  Європейської Комісії з питань сусідства і переговорів щодо розширення ЄС. Під час обговорення представники Керівного Комітету мали можливість обмінятися думками та висловити свої застереження щодо поданих пропозицій. До обговорення деяких з пропозицій учасники повернулись також наступного дня.

DSC_2

Другий день заходу закінчився прийняттям важливих рішень щодо майбутньої 10-ї Щорічної асамблеї, яка відбудеться 6-7 грудня 2018 року в Тбілісі. Керівний комітет Форуму, дотримуючись процедури відбору, проголосував за попередньо відібрані організації відповідно до встановлених правил та мінімальних квот щодо участі. Крім обрання учасників, члени Керівного комітету обговорили основні теми та сесії цьогорічної Асамблеї. Також одним з питань обговорення стали засади та процедури регрантингу для національних платформ.

Гостями засідання цього дня також стали  Лоуренс Мередіт (Lawrence Meredith) із Департаменту Східного сусідства Генерального директорату Європейської комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС та Аудроне Перскаускієне (Audrone Perskauskiene) з Європейської служби зовнішніх справ (відділ Східного партнерства, регіонального співробітництва та ОБСЄ).

Протокол засідання буде доступний на початку серпня 2018 р.

Джерело:  http://eap-csf.eu/eap-csf-steering-committee-meets-in-brussels-to-discuss-strategy-internal-reform-and-participation-in-annual-assembly/