Керівний комітет ФГС СхП закликав членів ПАРЄ підтримати висловлення недовіри Президенту ПАРЄ Педро Аграмунту на наступній Асамблеї Парламентської асамблеї Ради Європи

11
Жов
2017
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини / Новини ФГС СхП

Agramunt2

“Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства вітає нещодавнє висловлення недовіри Президенту Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), що було ініційоване 158 членами Асамблеї. Керівний комітет ФГС СхП закликає всіх членів Асамблеї до беззаперечної підтримки цієї ініціативи на наступній зустрічі Асамблеї, яка відбудеться 9 жовтня 2017 року”. Про це йдеться у відкритому листі Керівного комітету ФГС СхП, оприлюдненому 5 жовтня 2017 р. Як стало відомо пізніше, 6 жовтня Президент ПАРЄ Педро Аграмунт подав у відставку.

Як наголосив Керівний комітет ФГС СхП у листі, “висловлення недовіри є історичною можливістю розпочати процес відновлення репутації ПАРЄ як захисника прав людини та верховенства права”.

“Асамблея занадто довго була лояльною до неправомірних дій окремих її членів, про що повідомляє Проект із розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP). Таке недбале та неприйнятне ставлення завдає шкоди морально-політичному іміджу Ради Європи. Асамблея дозволила корумпованим діям деяких членів урядів підірвати її зобов’язання підтримувати фундаментальні цінності у країнах-членах Ради Європи. Це час від часу викликало стурбованість правозахисників країн Східного Партнерства та поза їх межами, які воліли вбачати ПАРЄ та представницькі органи ЄС – такі як Європейський парламент -інституціями, що відстоюють ці цінності.

Нещодавнє створення Парламентською асамблеєю Ради Європи незалежного органу зовнішнього розслідування дає надію на те, що оновлення Асамблеї не зупиниться після відставки Президента, що розглядається як перший крок у цьому процесі. Це також слугуватиме нагадуванням для усіх членів ПАРЄ того, що корупційні дії більше не будуть допустимі черед членів Асамблеї. Цей процес має продовжитись і після кінця 2017 року, коли незалежний орган повинен буде подати звіт.

Розслідування Проекту із розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) показує, що демократичні парламентські асамблеї у вільному світі мають бути пильними до загроз для їхньої цілісності з боку несумлінних та цинічних урядів. Інакше надія та підтримка, яку ці інституції уособлюють для політичних в’язнів і демократів, що докладають зусиль для забезпечення проведення чесних та справедливих виборів, а також верховенства права в країнах Східного Партнерства та інших країнах, може в подальшому бути підірвана”.

Текст відкритого листа Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

Джерело: http://eap-csf.eu/open-letter-to-the-members-of-pace-on-the-occasion-of-the-forthcoming-vote-of-no-confidence-in-the-pace-president/