Керівний комітет ФГС СхП обговорив на засіданні в Брюсселі основні пріоритети на 2017 р. та подальшу стратегію діяльності

20
Лют
2017
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

2-1

1-2 лютого 2017 р. в Брюсселі відбулася перша в цьому році зустріч Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Основні завдання зустрічі полягали у визначенні  головних пріоритетів Форуму і прийнятті річного плану на 2017 р. У зустрічі взяли участь 11 з 13 членів Керівного комітету ФГС СхП.

Зустріч розпочалася з розгляду двох важливих питань, які стосуються Східного Партнерства. Одне з питань стосувалося ситуації в Україні, а саме, ескалації конфлікту на Донбасі та обстрілів Авдіївки. Керівний комітет ФГС СхП прийняв заяву, в якій озвучив вимогу до Російської Федерації негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню. Також Керівний комітет цією заявою закликав інститути ЄС та міжнародних партнерів посилити політичний і дипломатичний тиск на Кремль для того, щоб зупинити небезпечну ескалацію на Донбасі та уникнути гуманітарної катастрофи в регіоні. Інше питання стосувалося ситуації в Азербайджані: Керівний комітет прийняв рішення направити спільного листа з іншими НУО керівникам ключових європейських інституцій стосовно візиту президента Азербайджану до Брюсселю, а також вирішив організувати у Європейському парламенті подію, присвячену питанням дотримання прав людини в Азербайджані.

Перша цьогорічна зустріч Керівного комітету ФГС СхП ознаменувалася виборами співголів Керівного комітету. На ці посади було обрано Довіле Суките (Dovile Sukyte) з Дослідницького Центру Східної Європи, що виконуватиме функції президента Форуму, і Геннадія Максака (Національний Координатор УНП ФГС СхП, голова Ради зовнішньої політики «Українська призма»). Відповідальним за фінансові питання було обрано Юрія Вдовенка (ГО «Центр транскордонного співробітництва», координатор РГ2 УНП у 2016 р.). Секретарем Форуму обрали Александру Калатозішвілі (Alexandra Kalatozishvili). 

Велика увага цієї зустрічі Керівного комітету ФГС СхП була присвячена обговоренню стратегічних пріоритетів ФГС СхП на 2017 р., та розгляду річного плану на 2017 р. Обговорювався проект стратегічного плану ФГС СхП на 2017 р.

Керівний комітет ухвалив нові правила для учасників ФГС СхП в тематичних платформах та панелях Форуму. Також було прийнято рішення про створення у рамках Керівного комітету таких робочих груп (TaskForces), що будуть координувати роботу по відповідних напрямках:

-         Робоча групи з питань стратегії (підгрупа: «адвокація»);

-         Робоча група щодо підготовки аналітичних продуктів (policybriefs);

-         Робоча група щодо підготовки заяв і резолюцій;

-         Робоча група з питань підготовки до Щорічної асамблеї ФГС СхП;

-         Робоча група з конституційних і регуляторних питань.

Керівний комітету також провів тематичні дискусії, для участі в яких запросив гостей, що представляють інституції ЄС. Боріс Ярочевіч (Boris Iarochevitch), Голова Східного Партнерства, регіональної співпраці і відділу ОБСЄ у рамках Європейської служби зовнішньої дії, зробивкороткий огляд заходів ФГС СхП, що відбудуться у 2017 р., в тому числі Саміт СхП в Брюсселі (запланований на 24 листопада) і міністерська зустріч з питань цифрової економіки (Таллін, 5 жовтня). Він також торкнувся питання візової лібералізації, зазначивши, що, дуже імовірно, безвізовий режим з Грузією запрацює з квітня, а кілька місяців пізніше і в Україні. Боріс Ярочевіч також наголосив на важливій ролі громадянського суспільства у реалізації 20 пріоритетів і конкретних досягнень Східного Партнерства на 2017-2020 рр., викладених в документі, що розроблявся Європейською комісією і Європейської службою зовнішньої дії і опублікованому 15 грудня 2016 р. п.Ярочевіч підкреслив, наскільки важливим є на практиці реалізувати ці заплановані досягнення, і підтримав цілі Форуму громадянського суспільства щодо стратегічного планування його роботи.  

Тіна Ільсен (TinaIlsen), заступник директора Естонського центру Східного Партнерства, представила своє бачення Естонського головування в роботі ФГС СхП, зокрема, в організації Щорічної асамблеї ФГС СхП-2017 в Талліні. Конференція запланована на 25-26 жовтня і має на меті зібрати близько 200 учасників, в тому числі по 20 представників від кожної країни Східного Партнерства.

Ще один гість засідання – Сінзіана Пояна (SinzianaPoiana), що відповідає за сферу громадянського суспільства у Генеральному Директораті з питань європейської політики сусідства і переговорів  щодо розширення ЄС підкреслила вагому роль ФГС СхП у формуванні та реалізації тематичних пріоритетів Східного Партнерства.

Серед інших питань, що обговорювались на засіданні, також варто згадати дискусію та визначення подальших процедур щодо проведення дослідження Індексу європейської інтеграції СхП. Також було обговорено попередній графік та процедуру відбору учасників для участі у 9-й Щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

 За посиланнями нижче доступні:

-         Повідомлення Секретаріату Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства щодо засідання Керівного комітету ФГС СхП (англійською мовою) – http://eap-csf.eu/index.php/2017/02/15/steering-committee-discussed-main-priorities-for-2017-and-future-strategy-in-brussels/

-         Детальний протокол зустрічі – http://eap-csf.eu/wp-content/uploads/Minutes-of-the-Steering-Committee-1-2-February-2017.pdf.