Громадянське суспільство України має формувати свою власну консолідовану позицію щодо нагальних проблем у країні та її представництва на міжнародній арені.

02
Лют
2015
Категорії: Анонси / Новини / Статті

Photo_Taran_Viktor

На запрошення Ради Європи відвідав чергове засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) в Стразбурзі. Головними пунктами Порядку денного засідання стали «Українські питання» щодо ситуації в країні в умовах російської агресії та Стратегія подальшої співпраці України з Радою Європи в частині виконання Плану Дій України (2015-2017 роки).

Під час дебатів на тему гуманітарної ситуації в Україні наша делегація зайняла активну позицію у лобіюванні інтересів держави та протидії тезам представників Російської Федерації, які, за звичаєм, зайняли позицію «Україна – агресор, а ми рятуємо бідних українців зі Сходу».

Обговорення навколо Українського питання повсякчас супроводжувалися закликами до застосування виключно дипломатичних шляхів припинення конфлікту, дотримання сторонами «Мінських домовленостей», що, зважаючи на реалії, для України видається майже неможливим сценарієм.

Ключовим моментом ідентифікації ефективності нашої роботи було голосування  резолюції по поновленню повноважень російської делегації. Була прийнята позиція обмеження більшості її прав до квітня 2015 року включно (160 голосів «за»); також було прийнято рішення щодо висунення вимоги Росії звільнити Надію Савченко або передати її третій стороні конфлікту.

Отже, ми змогли вирішити проблему безпеки і життя військовополеної, але при тому Росії був наданий шанс вийти із ганебної ситуації під тиском ЄС та у разі виконання вимог продовжити переговори по припиненню санкцій.

Протягом останніх днів засідання Комітетом з питань громадянського суспільства Ради Європи була затверджена нова Стратегія розбудови громадянського суспільства на 2015-2017 роки, що передбачає потужну роботу у таких напрямках:

1) Підвищення рівня обізнаності суспільства та розвиток його потенціалу. Формування правового середовища для ефективної участі громадянського суспільства;

2) Інституціоналізація консультацій, діалогу та співпраці між громадянським суспільством і владою;

3) Формування культури участі: підвищення інформованості та нарощування потенціалу.

Всі деталі щодо інструментарію та шляхів імплементації Стратегії стануть відомими ближчим часом.

Активну участь у формуванні пропозицій до цієї Стратегії приймали наші друзі та колеги з Міжнародного центру перспективних досліджень, Українського незалежного центру політичних досліджень, Центру політичних студій та аналітики та багато інших фахових експертів.

Як засвідчують результати чергового засідання ПАРЄ, українське громадянське суспільство має формувати свою власну консолідовану позицію щодо нагальних проблем у країні та її міжнародного представництва. Європа готова дослухатися до нас, але чи зможемо ми сформувати голос досить потужний, щоб його почули.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства пропонує всім організаціям громадянського суспільства України активно долучитися до роботи і формування майданчика оперативних дій і позиціонування щодо вирішення внутрішніх проблем держави та представлення України у Світі.

Робота над розбудовою нової України тільки починається!

Віктор Таран.