Геннадій Максак від імені Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства взяв участь у зустрічі міністрів країн Східного Партнерства

21
Чер
2017
Категорії: Новини / новини європейської інтеграції / Новини ФГС СхП

Eap-Ministerial-Meeting

Геннадій Максак, як співголова Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, від імені Форуму взяв участь у зустрічі міністрів країн Східного Партнерства (Eastern Partnership Ministerial Meeting), що відбулася 19 червня 2017 року в Люксембурзі.

Зустріч, яка проходила під головуванням Верховного представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Федеріки Могеріні, об’єднала всіх міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, міністрів закордонних справ шести країн Східного Партнерства та посадових осіб Європейського Союзу, у тому числі Йоганнеса Гана, Європейського комісара з питань Європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення.

У своєму зверненні Геннадій Максак позитивно оцінив нещодавні зусилля з метою подальшого розвитку та удосконалення Східного Партнерства як комплексної політики. Також він позитивно відзначив посилення ролі громадянського суспільства у формуванні цілей Східного Партнерства та визнання його наскрізним компонентом у Спільному робочому документі «Східне Партнерство – 20 ключових пріоритетів до 2020 року». Доповідач висловив сподівання, що цей документ служитиме своєрідною дорожньою картою для відслідковування прогресу у регіоні Східного Партнерства та забезпечить підзвітність інституцій, задіяних до виконання встановлених у документі цілей. Окрім того, Співголова Керівного комітету ФГС СхП підкреслив роль громадських організацій як активних учасників, що беруть участь у здійсненні реформ у співпраці з урядами своїх країн, а також здійснюють комунікацію з громадянами своїх країн, залучаючи їх до процесу прийняття політичних рішень. Геннадій Максак закликав до більш активного залучення Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства – зокрема, до процесу формування політики. Це є можливим завдяки інструментам, якими володіє Форум, такими як Індекс Східного Партнерства та спеціальні моніторингові місії, що довели свою ефективність у проведенні оцінювання ситуації на місцях.

Геннадій Максак також згадав про позитивні зрушення, що відбулися в першій половині 2017 року, особливо в тій частині, що стосується безвізових режимів, наданих Грузії та Україні, нещодавно підписаної угоди між ЄС та Вірменією, а  також переговорів щодо нової угоди з Азербайджаном. Однак, він також висловив занепокоєння з боку громадянського суспільства щодо політичного та економічного контролю, який здійснює російська влада в регіоні Східного Партнерства, а також нагадав, що мільйони громадян в країнах регіону все ще не можуть вільно послуговуватися правами людини та демократичними цінностями, на яких базується Східне Партнерство.

Звернувши увагу на низку критичних питань, співголова Керівного комітету ФГС СхП закликав органи влади країн Східного Партнерства докласти зусиль для вирішення найважливіших проблем у своїх країнах.

Зокрема, що стосується України, Геннадій Максак зазначив, що, незважаючи на позитивну оцінку Європейським Союзом тих реформ, які уже вдалося здійснити, все ще є певні виклики, які загрожують нівелювати досягнуті здобутки. «Ми закликаємо органи влади України подвоїти зусилля у боротьбі з корупцією та реформуванні судової системи і системи державного управління. Ми також закликаємо їх припинити тиск на громадських активістів, залучених до антикорупційної діяльності. Водночас, вже здійснені реформи мають бути незворотніми. Окрім того, потрібні більш виражена політична воля, а також інституційна спроможність виконати раніше взяті на себе зобов’язання. Підтримка ЄС є важливою і з точки зору процесу реформ, і з огляду на необхідність боротьби з російською агресією та її руйнівними наслідками. Потрібно звернути більше уваги на ініціативу деяких країн-членів ЄС щодо розробки такого собі «Плану Маршалла» з метою допомогти Україні» – підкреслив Геннадій Максак, який, будучи співголовою Керівного комітету ФГС СхП, також очолює Українську національну платформу Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.  

Наприкінці свого виступу Геннадій Максак звернувся до інституцій ЄС з проханням зберегти політику Східного Партнерства основним пріоритетом свого порядку денного, а також сприяти стабільності цього регіону, оскільки це має критично важливе значення для стабільності самого Європейського Союзу.

*** 

Повний текст виступу Геннадія Максака від імені Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства на зустрічі міністрів країн Східного Партнерства доступний за цим посиланням: http://eap-csf.eu/wp-content/uploads/SpeechfortheMinisterialconferenceinLuxembourg_DM-FINAL.pdf.

Джерело: http://eap-csf.eu/index.php/2017/06/19/eap-csf-participates-in-the-eastern-partnership-ministerial-meeting/