Форум громадянського суспільства Східного партнерства озвучив позицію громадянського суспільства щодо гармонізації цифрових ринків під час 10-го «Неформального міністерського діалогу Східного партнерства»

27
Чер
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 2 / Новини ФГС СхП / РГ2

HDM-1

21 червня 2018 року в Мінську (Білорусь) відбувся 10-й “Неформальний міністерський діалог Східного партнерства”, під час якого представники Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) поділилися думками громадянського суспільства щодо гармонізації цифрових ринків. Зокрема, від Форуму участь у заході взяв Мікалай Кванталіані (Mikalai Kvantaliani), член Керівного Комітету ФГС СхП та координатор Білоруської національної платформи.

У своїй промові пан Кванталіані приділив увагу питанням цифрової економіки, що є одним з найважливіших рушіїв  в контексті глибокої трансформації ринку праці та працевлаштування в сучасних умовах. «Диджиталізація економіки», швидше за все, стане ще більш значущою в наступні роки, оскільки цифрова революцію відбувається швидшими темпами, ніж колись індустріальні революції.

Тематична панель з питань гармонізації цифрових ринків (Harmonisation of Digital Markets, HDM) є однією з найактивніших в рамках діяльності Платформи №2 «Економічна інтеграція та наближення з політиками ЄС» в межах оновленої архітектури Східного партнерства. Часті зустрічі, організовані в рамках ініціативи EU4Digital, є чудовим свідченням важливості, яку ЄС та СхП приділяють цьому питанню. Представники Форуму громадянського суспільства беруть участь у воркшопах, організованих в рамках цієї ініціативи, і готові й надалі змістовно долучатися до процесу. Член Керівного Комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликав до подальшого залучення громадянського суспільства в процес імплементації «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 р.» у сфері гармонізації цифрових ринків. Така участь дозволить відобразити позицію громадян у цій високотехнологічній сфері, тим паче, що громадяни країн Східного партнерства є кінцевими бенефіціарами цієї ініціативи.

Наразі члени Форуму вже долучилися до написання проекту Робочої програми Платформи №2. Багато з цих рекомендацій були включені до фінальної версії документу, що можна вважати позитивним свідченням того, що громадянське суспільство та інституції ЄС поділяють спільні погляди. Платформа №2 має також надати рекомендації щодо створення цифрових інфраструктурних блоків в країнах СхП, для забезпечення трьох основних інструментів для подолання існуючих перешкод та бар’єрів в доступі до загальноєвропейських онлайн-послуг: транскордонних цифрових підписів, електронної торгівлі та послуг цифрових коридорів.

HDM-2

Мікалай Кванталіані підкреслив, що Форум громадянського суспільства Східного партнерства готовий стати каталізатором у створенні e-Competence Framework  в країнах-партнерах Східного партнерства, як ініціатор розвитку національних цифрових навичок та коаліцій з працевлаштування в країнах СхП, що відповідають моделям і стандартам ЄС. 8-9 листопада у Відні ФГС СхП організовує Молодіжну конференцію Східного партнерства «Молодь за підприємництво», присвячену розвитку підприємницьких навичок, в тому числі цифровим навичкам як ключовій компетенції.

Цифрова економіка не може бути успішною без докладання постійних зусиль, спрямованих на підвищення рівня знань та навичок громадян. Для повного використання свого потенціалу, як з точки зору посилення своїх економік, так і з точки зору поліпшення соціального становища громадян, необхідно розробляти програми, спрямовані на розвиток цифрової грамотності, заохочення громадян до підвищення їхніх навичок і компетенцій відповідно до вимог ринку праці.

Ознайомитися з текстом виступу М. Кванталіані під час 10-го «Неформального міністерського діалогу Східного партнерства» (англійською мовою): Speech_HDM.

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-delivered-the-civil-society-message-on-harmonisation-of-digital-markets-at-the-10th-eap-informal-partnership-dialogue/