ФГС СхП закликав до звільнення переможця премії імені Павла Шеремета (21 грудня 2017 р.)

28
Гру
2017
Категорії: Документи ФГС / Заяви / Новини / Новини ФГС СхП

2f1a1000_26292039349_o

Керівний комітет ФГС СхП закликав органи влади  Азербайджану зняти всі обвинувачення проти Афгана Мухтарлі, азербайджанського журналіста (переможця премії ім.П.Шеремета у 2017 р.), викраденого з Грузії в травні 2017 року та силою переправленого через кордон до Азербайджану, де він звинувачений у спротиві владі, контрабанді та незаконному перетині державного кордону.

«Судовий процес проти Афгана Мухтарлі підриває довіру до азербайджанської влади, яка зараз веде переговори щодо нової загальної угоди з Європейським Союзом», – йдеться у зверненні від 21 грудня 2017 р., що було направлене до політичної верхівки Азербайджану та європейських політиків. «Ця угода має на меті встановити відносини між Азербайджаном та Європейським Союзом на новій основі та може досягти успіху тільки у випадку дотримання Азербайджаном засад верховенства права шляхом звільнення політичних в’язнів та журналістів (включаючи Афгана Мухтарлі та Азіза Оруджова, директора інтернет телеканалу «Канал 13», котрий нещодавно був засуджений до 6 років позбавлення волі, а також інших 150 політичних в’язнів та «в’язнів сумління», затриманих в країні. Очевидно, що необґрунтований характер обвинувачень, висунутих проти Афгана Мухтарлі, слідчого кореспондента, котрий працює в Проекті з питань розслідування організованої злочинності та корупції (Organised Crime and Corruption Reporting Project), є образою для працівників розвідки, які беруть участь у переговорах щодо укладення нової Угоди та є спостерігачами цього процесу.

Той факт, що він був насильно викрадений, свідчить про те, що Афган Мухтарлі має рацію, коли говорить, що провадження проти нього є результатом його повідомлення про випадки корупції в високих владних колах Азербайджану. Штучність обвинувачень з боку влади підтверджується нещодавніми нападами з боку азербайджанських медіа на його дружину – Лейлу Мустафаєву. Це вона нещодавно отримала премію імені Павла Шеремети, якою Форум громадянського суспільства Східного Партнерства нагородив її чоловіка. Абсурдні звинувачення медіа, що сім’я Афгана Мухтарлі належить до антиазербайджанської та вірменської мережі, є цинічною спробою ввести в оману азербайджанське населення, 57% якого заявили про присутність корупції в країні, відповідно до даних нещодавнього опитування проведеного під егідою Європейської Комісії.

Європейські інституції мають забезпечити, щоб угода з Азербайджаном, щодо якої зараз ведуться переговори, привела до радикальних змін у поведінці азербайджанських органів влади. Якщо цього не відбудеться, переговори повинні бути призупинені, а в наданні майбутньої фінансової підтримки Азербайджану відмовлено. Ставлення органів влади до Афгана Мухтарлі, Азіза Оруджева та інших затриманих є перевіркою справжніх намірів уряду у відносинах з Європейським Союзом».

Оригінальний текст заяви

Джерело новини:  www.eap-csf.eu/eap-csf-calls-for-release-of-sheremet-award-winner-and-respect-for-his-family/