Експерт: Україна залишається “островом демократії”

31
Січ
2011
Категорії: Новини

Таку думку висловив координатор Робочої групи “Контакти між людьми” Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Теван Погосян, виступаючи під час конференції у Києві 29 січня 2011 року. За словами експерта, Вірменія стала першою країною, яка створила власну Національну платформу, тому не змогла уникнути певних помилок.

Т. Погосян закликав українські громадські організації вчитися на чужому досвіді та чужих помилках. За його словами, однією з ключових проблем є те, що у більшості НУО занадто високі очікування щодо Східного партнерства - як щодо нової ініціативи. Як зауважив координатор Робочої групи “Контакти між людьми”, не варто очікувати “прориву”, потрібно пам’ятати, що “європейська бюрократична машина” рухається досить повільно. Тому необхідно зрозуміти, що все, що можна зробити – це допомагати впроваджувати реформи у своїй країні.

Експерт також наголосив на тому, що ініціатива Східного партнерства все ж так є більш чіткою та конкретною порівняно з Політикою сусідства, оскільки виокремлює та просуває 3-4 найважливіших сфери, які потребують реформування. Окрім того, ця ініціатива надає певну роль громадянському суспільству. Разом з тим, як зауважив Т. Погосян, реальних механізмів залучення громадських організацій у ЄС немає, як і розуміння того, яким чином це можна втілити в життя. Саме таке розуміння та модель і повинна виробити, на переконання експерта, Національна платформа. Незважаючи на те, що цей процес є досить складним та інколи, як це було у Вірменії, приводить до гострої дискусії щодо розподілу ролей між громадськими організаціями, важливо його пройти, а також зробити Національну платформу якомога більш відкритою. Адже так, на думку Т. Погосяна, Україна зможе підтвердити свій статус “острова демократії” на пострадянському просторі.

Європейський простір