Eastern Partnership Security Agenda – нова парадигма розвитку Східного партнерства

11
Чер
2015
Категорії: Без категорії / Документи Платформи / Документи робочих груп / Заяви / Новини

3-4 червня 2015 року у Києві відбулася міжнародна експертна конференція Eastern Partnership Security Agenda (Concept and Agenda).

 

P1000809

З огляду на початок процесів перегляду, розширення та розвитку нових політик Східного партнерства та Сусідства, Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства ініціювала проведення міжнародної експертної конференції з метою формування відповідних пропозицій до оновлення політик багатосторонньої співпраці Україна – країни Східного партнерства – Європейский Союз.

Реалії засвідчують: питання безпеки в усіх її проявах (від важкої сили до інформаційних політик) мають стати на порядку денному кооперації України та Європейського Союзу, базисом якої є революційно підтверджені українцями європейські цінності та геополітичний вибір не тільки держави, але і громадянського суспільства.

Питання розуміння безпеки громадянським суспільством країн Східного партнерства та напрацювання пропозицій до оновлення політик потребують підтримки та зацікавленості зі сторони політичної еліти України, експертних кіл та широкої громадськості.

 P1000794

Мета заходу: забезпечення інклюзивності громадянського суспільства країн Східного партнерства до процесів перегляду та оновлення політик Сусідства і Східного партнерства через напрацювання практичних пропозицій для стейкхолдерів країн-членів Східного партнерства та Європейського Союзу з огляду на актуальні проблеми та адвокаційні можливості Форуму.

За результатами роботи експертних зустрічей сформовано комплексний документ Security Statement адвокацію якого вже розпочато в рамках зустрічей по перегляду політик Сусідства та Східного партнерства.

Перший крок з адвокації напрацьованих матеріалів зроблено під час зустрічі експертів Working Group 1, одним з пріоритетів роботи якої є саме забезпечення вирішення питань безпеки в різних галузях та сферах життя країни і суспільства.

Виведення розуміння Східного партнерства в наратив безпеки є актуальним для всіх країн-членів Східноєвропейської групи. Як засвідчує досвід, громадянське суспільство має бути рушієм позитивних змін у будь-якій сфері життя країни, а безпека в цьому контексті не є виключенням.