Досвід реформування державного управління та державної служби у країнах-членах ЄС та країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» обговорено на 12 засіданні Панелі «Реформа державного управління»

20
Бер
2017
Категорії: Новини / новини європейської інтеграції / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5 / Регрантинг ФГС СхП

 17309491_616772685194630_6996803444604354979_n

16-17 березня 2017 р. у Національному агентстві України з питань державної служби відбулося засідання Робочої групи «Реформа державного управління» Тематичної платформи «Демократія, належне врядування та стабільність» ініціативи ЄС «Східне партнерство» (див. програму заходу – agenda).

Захід організовано Європейською службою зовнішньої діяльності спільно з НАДС як координатором Сфери 4 «Ефективне управління технічною допомогою».

Під час першого дня роботи розглянуто результати реалізації Панелі та досягнення у чотирьох сферах її діяльності у 2016 році. Обговорено також пріоритети подальшого співробітництва на 2017 рік та головні пріоритети реформи державного управління України на 2016–2020 роки.

 Захід відкрив заступник керівника Відділу Східного партнерства, регіонального співробітництва та ОБСЄ Директорату з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої діяльності Нілс Дженсонс, який подякував всім присутнім за проявлений інтерес до заходу та повідомив, що наразі ведеться активна підготовка до саміту Східного партнерства, проведення якого заплановано на листопад 2017 року і який буде присвячено таким сферам суспільної діяльності, як молодь, засоби масової інформації, бізнес і громадянське суспільство.

Надзвичайний та Повноважний Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Х’юґ Мінґареллі зазначив, що ефективна діяльність державного апарату є однією з найважливіших умов для  проведення успішних реформ; українська влада зробила вагомі кроки для модернізації державної служби й реформування державного управління, але попереду ще багато роботи і ЄС готовий підтримувати Україну на шляху до позитивних змін у цій сфері.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко ознайомив учасників заходу з результатами діяльності НАДС у 2016 році та окреслив плани роботи на 2017 рік, серед яких посилення інституційної спроможності НАДС та його територіальних органів; створення дієвої системи моніторингу виконання Закону України «Про державну службу» державними органами; підвищення якості кадрового менеджменту та управління людськими ресурсами в державних органах; запровадження посад фахівців з питань реформ у міністерствах; розроблення та реалізація оптимальних навчальних програм для державних секретарів міністерств, керівників служб управління персоналом, членів конкурсних комісій, інших державних службовців; імплементація Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» інші.

Про виклики реформування державного управління в Україні розповів заступник директора Департаменту з питань державного управління Секретаріату Кабінету Міністрів України Арсен Попель. У своїй промові він зупинився на окремих проблемах, що виникають у процесі реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2016 – 2020 роки. Це, зокрема, незавершеність розмежування функцій між міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, надання міністерствами адміністративних послуг, відсутність сучасних процедур щодо формування державної політики та належного аналізу проблем, які мають бути вирішені. Крім того, Арсен Попель наголосив на тому, що сьогодні впроваджуються нові практики управління персоналом на державній службі, а це потребує певного коригування конкурсних процедур, особливо на рівні категорій «Б» і «В».

Член Комісії з питань вищого корпусу державної служби, експерт підгрупи з реформи державного управління Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Володимир Купрій розповів про досвід роботи Комісії з питань вищого корпусу державної служби, зокрема, про виклики, з якими стикаються члени зазначеної Комісії. Це, насамперед, пошук доброчесних і професійних кандидатів на посади державної служби, необхідність корегування методики оцінювання кандидатів на посади, а також участь громадськості у роботі Комісії. Володимир Купрій також ознайомив присутніх учасників засідання з текстом заяви щодо реформи державного управління в Україні, підготовленої від Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – UNP_Statement. Також учасники засідання мали змогу стисло ознайомитись з результатами звіту за підсумками проекту “Реформа державного управління та місцевого самоврядування у країнах Східного Партнерства”, що був реалізований у шести країнах Східного Партнерства у рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства СхП (project). Звіт за підсумками проекту доступний за цим посиланням: http://eap-csf.eu/wp-content/uploads/policy-paper-par.pdf.

Від УНП ФГС СхП на засіданні також був присутній Геннадій Максак, Національний координатор УНП.

Міжнародний експерт з гендерних питань, керівник експертного дослідження Серена Романо презентувала основні результати дослідження «Жінки при владі» в рамках проекту «HIQSTEP».

У заході взяли участь представники Європейської служби зовнішньої діяльності, програми SIGMA, державних установ країн-членів ЄС та країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», посольств країн-членів ЄС, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, Національної платформи форуму громадянського суспільства Східного партнерства та інші.

Видання «Європейська інституціональна розбудова в Україні», що було серед роздаткових матеріалів, доступне за посиланням: report.

 Довідково: з 2011 року Україна за безпосередньої участі НАДС бере активну участь у діяльності Робочої групи «Реформа державного управління» та заходах, організованих країнами-членами Східного партнерства. Така співпраця сприяє виконанню НАДС поставлених завдань, зокрема, забезпеченню формування та реалізації єдиної державної політики у сфері державної служби, у тому числі здійснення функціонального управління державною службою, розроблення заходів з підвищення ефективності державної служби тощо.

Діяльність Робочої групи спрямована за напрямами:

o    Державна служба, державні установи та їх функції (управління людськими ресурсами, загальні засади прийняття та проходження державної служби, нормативно-правові акти).

o    Прозорість, електронне урядування та захист даних.

o    Децентралізація місцевих / регіональних органів державної влади.

o    Ефективне управління технічною допомогою (з 2012 року Україна – країна-лідер).