Члени Робочої групи 1 ФГС СхП прийняли резолюцію з питань гендеру

23
Тра
2019
Категорії: Документи ФГС / Новини / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ1

untitled

«Гендерна рівність є спільною цінністю та невід’ємною частиною процесу», які ведуть до справжніх демократичних реформ та європейської інтеграції – йдеться в Резолюції з питань гендеру, яку прийняла Робоча група 1 «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» Форуму громадянського суспільства Східного партнерства під час річної зустрічі Робочої групи, що відбувалась 14 травня в Брюсселі. На жаль, слабке представництво жінок на керівних посадах, а також гендерно-обумовлені проблеми – такі як домашнє насилля чи дискримінація, продовжують становити серйозну загрозу сталому розвитку регіону Східного партнерства.

Резолюція, що повторює тези однієї з резолюцій 8-ї Щорічної асамблеї ФГС СхП в Брюсселі, є закликом до дії, що передбачає різні заходи, які можуть вжити національні платформи, робочі групи чи члени платформ з метою вирішення окремих проблем. Перелік рекомендацій також передбачає активну роль гендерних підгруп, які існують на різних рівнях Форуму – надаючи їм важливу участь в моніторингу і адвокації гендерної рівності у відповідних сферах.

Оскільки гендерна рівність та недискримінація є однією з наскрізних досягнень «20 досягнень Східного партнерства до 2020 р.», окремі кроки з метою сприяння інклюзії також передбачені в рамках пріоритетів «сильніша економіка» та «сильніше суспільство». У цих сферах Резолюція пропонує сфокусуватися на таких питаннях як жіноче підприємництво чи доступ до ринку праці. Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та його національним платформам варто також впроваджувати проекти на тему сексуальних прав чи прав щодо репродуктивного здоров’я, а також вести боротьбу з сексуальним чи гендерно-обумовленим насильством.

Текст резолюції (англійською мовою, оригінал): Resolution_gender equality_Eng.

Текст резолюції (українською мовою, неофіційний переклад): Resolution_gender equality_Ukr.

Джерело новини: https://eap-csf.eu/gender-equality-is-a-common-value/