Бундестаг прийняв резолюцію щодо Східного Партнерства

07
Лип
2017
Категорії: Документи СxП / Заяви / Новини / новини європейської інтеграції

images28 червня правляча коаліція в Бундестазі Німеччини ХДС/ХСС та СДПН прийняла першу в історії парламенту Німеччини резолюцію щодо Східного Партнерства, висловившись за посилення співпраці з країнами регіону та водночас закликавши їх до проведення реформ. У документі  говориться про те, що концепція добросусідства залишається незамінним інструментом зовнішньої політики Європейського Союзу.

При цьому ліві – фракція партії, що веде свою історію від комуністів у колишній НДР,  розкритикували ухвалений документ, оскільки він, на їхню думку, може призвети до ескалації напруженості у відносинах з Росією. Ліві з тих же причин також виступили із критикою угод про асоціацію ЄС з Україною, Молдовою та Грузією. Однак члени ХДС/ХСС та СДПН заперечують, що погіршення відносин з РФ може стати приводом для зменшення уваги до програми «Східного партнерства».

В резолюції згадуються загрози з боку Росії і стверджується, що в останні роки стало очевидно, що Росія намагається зберегти країни Східного Партнерства у сфері свого впливу та зупинити їх інтеграцію з ЄС. Бундестаг підкреслює, що втручання в законні та суверенні рішення країн-партнерів є неприйнятним.

Джерело: http://p.dw.com/p/2fagg, http://agenda.ge/news/82424/eng