4-5 червня в Брюсселі відбулося спільне засідання Робочої групи 2 і 5 ФГС СхП

15
Чер
2019
Категорії: Новини / Новини РГ 2 / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ2

WG2_5-Brussels-Article-2-1

Спільне засідання Робочої групи 2 «Економічна інтеграція та зближення з політикою ЄС» та Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог», яке відбулося 4-5 червня 2019 р. в Брюсселі, дало старт обговоренням про розробку дорожньої карти політики Східного партнерства після 2020 р. Все ще зберігається потреба в комплексних, структурних реформах – і в багатьох випадках, їх імплементація не пішла достатньо далеко, чи здійснюється дуже повільними темпами. Більше того, брак відповідного законодавства часто є бар’єром для вирішення існуючих проблем, особливо в питаннях цифрової економіки чи трудових прав.

Проблема заблокованих реформ є актуальною навіть для країн, політичні еліти в яких прийшли до влади на революційній хвилі, такі як Вірменія чи Україна. Стабільно погіршується ситуація в країнах, де громадянське суспільство, яке включає незалежні профспілки, усунуте від процесу прийняття рішень – як Азербайджан чи Білорусь. Попри це є деякі позитивні сигнали: від Азербайджану до України спостерігаються зусилля підтримати малий і середній бізнес, з прийняттям урядами країн стратегій розвитку та дорожніх карт.  

Учасники РГ2 і РГ5, працюючи в своїх сферах, докладали зусиль для прийняття відповідного секторального законодавства та впровадження реформ – в сільському господарстві, питаннях трудової міграції та змін на ринку праці, сфері транспорту чи з метою подолання гендерної дикримінації. Завдяки участі в Платформах і Панелях Східного партнерства чи завдяки проектам регрантингу ФГС СхП, часто це вдавалось доволі успішно.

Запрошені стейкхолдери з Європейської комісії (Maxime Bablon and Katja Modric Skrabalo (DG GROW), Raffaella Boudron (DG NEAR) and Rikke Mengel Jorgensen (DG TRADE) оцінили внесок Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у співпрацю з європейськими інституціями. Вони також наголосили на потребі у спеціалізованих технічних знаннях та досвіді, якими представники громадянського суспільства можуть поділитися під час участі в Панелях СхП. І попри те, що гармонізація законодавства меншою чи більшою мірою здійснюється, є ряд сфер – наприклад, права споживачів, зменшення гендерно обумовленої різниці в оплаті праці чи безробіття, де країнам Східного партнерства потрібно ще багато що надолужити.  

Важливим результатом засідання також стало обрання координаторів робочих груп. Співкоординаторами Робочої групи 2 стали Ольга Чижова (ЄС) та Максим Корявець (СхП), а Робочої групи 5 – Дмітрій Бабіцкі (Dmitry Babicki, ЄС) і Тетяна Маріан (СхП). Всі координатори обрані терміном на 1 рік.

Учасники засідання також обговорили важливі для діяльності Форуму громадянського суспільства Східного партнерства питання, такі як реформа Форуму, кодекс етики чи Арбітражна комісія. Окремим пунктом програми засідання стало відвідання заходу Форуму на тему торгівлі, гармонізації цифрових ринків, який організувало Постійне представництво Фінляндії в ЄС.

 

Презентація 1: Presentation 1 

Презентація 2: Presentation 2

Фотогалерея

 

Джерело новини