Керівний комітет ФГС СхП закликав накласти вето на закон Віктора Орбана «Зупинити Сороса» та переглянути членство партії «Фідеш» в Європейській народній партії

03
Лип
2018
Категорії: Новини / Новини ФГС СхП

stop-soros

Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) з сумом відзначає прийняття урядом Угорщини 20 червня суперечливого законодавства з нагоди Всесвітнього дня біженців.

Нові положення «Зупинити Сороса»* – стаття 353А Кримінального кодексу – впроваджують злочин  «сприяння нелегальній міграції». Ці положення роблять суттєво жорсткішими правила  щодо надання притулку та передбачають кримінальну відповідальність за дії, що сприяють незареєстрованим мігрантам і шукачам притулку.

Згідно з роз’ясненням Венеціанської комісії Ради Європи, хоча стаття 11 «Свобода зібрань та об’єднань» Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) виправдовує деякі обмежувальні заходи, що запобігають безладдю та вчиненню злочинів, однак широке тлумачення статті 353А може призвести до зловживань владою по відношенню до політичних опонентів та членів громадянського суспільства. Стаття невиправдано передбачає кримінальну відповідальність за дії, які безпосередньо не пов’язані з незаконною міграцією, включно з «підготовкою або розповсюдженням інформаційних матеріалів» чи «ініціюванням клопотань про надання притулку для мігрантів». Криміналізація таких дій перешкоджає діяльності гуманітарних та інших ОГС, що неспіврозмірно обмежує їхні права, які гарантуються ЄКПЛ та міжнародним правом як таким. Оголошення адвокаційних заходів, які стосуються міграції, незаконними є порушенням свободи вираження поглядів, що гарантується статтею 10 вищезазначеної Конвенції.

Нові правові норми також зобов’язують організації декларувати фінансування, отримане з-за кордону, та сплачувати податки за отримання таких надходжень. Ці заходи, як наслідок, поставили в привілейоване становище організації, які спираються в своїй діяльності на державну підтримку і створюють обмеження для тих організацій, які працюють з іноземними донорами.

Керівний комітет закликає Яноша Адера, Президента Угорщини, накласти вето на закон про надання притулку, який суперечить європейським цінностям, що в минулому сприяли угорцям, які втікали від репресій – зокрема, як після повстання проти радянської влади в 1956 році. Також, як приклад, в 1848 року угорські військовослужбовці шукали та отримали притулок в Оттоманській імперії, після невдалої війни за незалежність. Це було виявом великодушності вище релігійних відмінностей між християнами та мусульманами.

У випадку набрання чинності нових законодавчих змін, що утискають права шукачів притулку, цей факт має бути розглянутий Європейською комісією як такий, що суперечить європейським цінностям, а отже, і цінностям Європейської народної партії. Таким чином, ґрунтуючись на цих підставах, членство правлячої партії «Фідеш» в Європейській народної партії має бути переглянуто.

Повний текст заяви Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства: EaP-CSF-Statement_Stop-Soros_27-June.

*Т.зв. закон «Зупинити Сороса» є частиною кампанії Прем’єр-міністра Віктора Орбана проти фінансиста Джорджа Сороса родом з Угорщини, якого керівна партія Фідеш звинуватила в заохоченні біженців-мігрантів їхати в центральноєвропейські країни. Більше інформації.

Джерело: http://eap-csf.eu/eap-csf-steering-committee-calls-on-the-president-of-hungary-to-veto-orbans-stop-soros-law/