25-27 жовтня в Талліні відбудеться 9-та Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

23
Жов
2017
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5 / Регрантинг ФГС СхП

untitled

25-27 жовтня в Талліні (Естонія) відбудеться 9-та Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (цьогоріч – під назвою «Реальні результати для людей: проекція Східного Партнерства в 2020 р. та надалі» («Tangible Results for People: Envisioning the Eastern Partnership in 2020 and Beyond»).

Щорічна асамблея ФГС СхП – це ключова подія Форуму, що проводиться  раз на рік, починаючи з 2009 р. Генеральна асамблея, представлена учасниками заходу, є найвищим органом прийняття рішень Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Щороку захід об’єднує близько 200 представників громадянського суспільства з регіону Східного Партнерства та ЄС, а також інших зацікавлених сторін.

Цього року Асамблея вперше відбувається спільно з Конференцією громадянського суспільства Східного Партнерства в рамках об’єднаної програми (раніше конференція відбувалася як додатковий захід  до Саміту Східного Партнерства раз у два роки).

Захід організовано спільно Форумом громадянського суспільства Східного Партнерства та Естонським центром Східного Партнерства під егідою головування Естонії в Раді ЄС. Захід стане майданчиком для дискусії про майбутнє політики Східного Партнерства та ролі громадянського суспільства в процесах реформ в країнах СхП. Обговорення також торкатиметься  процесів прийняття рішень на рівні Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

Для участі у Щорічній асамблеї ФГС СхП було обрано 168 організацій (з 469 аплікацій) у статусі учасників та спостерігачів Асамблеї. З них 38 організацій (24,8% від обраних) не брали участі у Щорічній асамблеї ФГС СхП в 2016 р., а 36 організацій  (23,5%  з числа відібраних) є новими учасниками, що раніше ніколи не брали участі в роботі Асамблеї.

Перелік представників української національної делегації становить 21 особу. Повний перелік учасників Щорічної асамблеї-2017 (англійською мовою) дивіться тут.

Загальна мета заходу – посилення організацій громадянського суспільства з країн Східного Партнерства та ЄС, а також підвищення їхнього потенціалу у формуванні майбутньої політики Східного Партнерства.

Відкриє захід президент Республіки Естонія Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid). Також у заході візьмуть участь Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і переговорів з питань розширення Йоганес Ган (Johannes Hahn) та інші високопосадовці.

Повна програма Щорічної асаблеї-2017 (англійською мовою)

Триденний захід, в першу чергу, торкатиметься таких питань: співпраця між урядом та громадянським суспільством, демократичне урядування, використання механізмів електронної демократії як частина прозорого урядування, інклюзивні підходи щодо економічного розвитку, роль громадянського суспільства у посиленні медіа-компетентності та боротьбі з дезінформацією. 

Окрім численних панельних дискусій та дебатів з питань секторальних політик, програма також передбачає зустрічі зі стейкхолдерами та місцевими організаціями громадянського суспільства, зустрічі робочих груп. Цей обмін думками та досвідом сприятиме кращому розумінню та баченню подальшого втілення «20 очікуваних досягнень Східного Партнерства до 2020 р.» Окрім того, в перший день Асамблеї, 25 жовтня, відбудеться прийняття Декларації громадянського суспільства (презентація Декларації з подальшим обговоренням відбудеться 26 жовтня). З текстом Декларації можна ознайомитися за цими посиланнями –  англійською мовою та російською мовою.

Протягом заходу члени Форуму громадянського суспільства СхП матимуть можливість презентувати проекти та публікації, над якими вони працювали упродовж попереднього року, в тому числі результати регрантингових проектів. Уже третій рік підряд Керівний комітет нагородить  три найкращі проекти, що були реалізовані в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

Окрім того, програма Щорічної асамблеї передбачає виборчі процедури: 25 жовтня відбудуться вибори координаторів робочих груп, а 26 жовтня – вибори нового Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. 

В 2017 р. уже вдруге вручатиметься нагорода ім.Павла Шеремета (нагадаємо, минулого року премія вручалася вперше; її присудили кримському журналісту Миколі Семені). Цьогоріч  переможцем було обрано ув’язненого азербайджанського журналіста Афгана Мухтарлі.

Оскільки національні платформи в рамках Щорічної асамблеї також мають можливість організувати свої додаткові тематичні заходи, Українська національна платформа проведе два заходи на українську тематику:

1)  26 жовтня о 15.30. Представлення дослідження «Україна в координатах Східного Партнерства 2017-2020 р.» (експертна оцінка Спільного робочого документу «Східне Партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 р.: фокусуючись на головних пріоритетах та реальних результатах», здійсненої в рамках проекту «Громадська синергія»).

 20 експертів УНП оцінювали, наскільки актуальними, досяжними та амбітними для України є визначені в документі цілі,  якізаплановано досягнути до Саміту Східного Партнерства 2017 р. та до 2020 р.

 2)  26 жовтня о 19.00. Тематична дискусія щодо прогресу реформ в Україні («Twists and Turns of Reforms in Ukraine») (співорганізатор заходу – проект «Громадська синергія»).

 У дискусії візьмуть участь:

- Ольга Стефанішина, Директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;

- Михайло Жернаков, Директор фундації DEJURE, головний експерт з питань судової реформи РПР;

 - Юлія Івахніна, Начальник Відкритого офісу Національного антикорупційного бюро України;

- Юрій Вдовенко,Член Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, Голова Центру транскордонного співробітництва.

Модератор: Зоряна Міщук, ключовий експерт проекту «Громадська синергія», голова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

Останній день Щорічної асамблеї ФГС СхП (27 жовтня) буде присвячений презентації фінальних висновків та рекомендацій, які стосуються теперішніх та можливих майбутніх викликів для Східного Партнерства. Перша сесія буде присвячена обговоренню та прийняттю нової організаційної стратегії Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства  на 2018-2020 рр. Вона спрямована на посилення адвокаційної та констультативної ролі Форуму в контексті виконання «20 очікуваних досягнень Східного Партнерства до 2020 р.». Заключна сесія проведе паралелі між здобутками громадянського суспільства Естонії в контексті здійснення реформ в цій країні та можливостями подібних реформ в країнах Східного Партнерства. Учасники матимуть можливість обмінятися досвідом та обговорити перспективи співпраці з представниками естонських організацій громадянського суспільства в рамках відповідних тематичних напрямків.

 

Огляд підготовлено на основі матеріалів Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (http://eap-csf.eu/annual-assembly-eap-csc-2017/)