23 травня відбудеться дискусія “Кримські татари: проблеми правового статусу, захисту прав, самоідентифікації і самореалізації в умовах сучасної України”

19
Тра
2017
Категорії: Анонси / Анонси РГ 1 / Новини / новини членів УНП / РГ1

23 травня 2017 р. (вівторок) відбудеться дискусія «Кримські татари: проблеми правового статусу, захисту прав, самоідентифікації і самореалізації в умовах сучасної України».

Початок заходу – о 18.00 (тривалість - до 2 годин); місце проведення – приміщення проекту «Громадська синергія» (вул. Малопідвальна 12/10).  Захід організовано в рамках Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства за підтримки проекту “Громадська синергія”.

В рамках заходу відбудеться презентація книги “Кримські татари як корінний народ”, що вийшла друком у березні цього року. Автором книги є Наталя Беліцер (Інститут демократії ім. Пилипа Орлика),  відома дослідниця, провідна українська експертка з питань корінних народів і національних меншин, учасник РГ1 УНП ФГС СхП.

Під час презентації будуть обговорюватися такі питання:
1) Що таке “корінні народи”  і чим вони відрізняються від просто “народів” або “націй”?
2) Чому українці не можуть вважатися “корінним народом”?
3) Чому “національні меншини” також не можуть вважатися “корінними народами”, навіть якщо вони проживають на своїх історичних землях?
4) Які специфічні права належать корінним народам згідно з нормами міжнародного права (зокрема, Декларації ООН про права корінних народів і Конвенції МОП №169)?
5) Чи означає реалізація кримськими татарами права на самовизначення загрозу появи нового (кримськотатарського) сепаратизму?

Окрім презентації книги, відбудеться експертна тематична дискусія щодо статусу і захисту прав кримських татар, у якій візьмуть участь представники громадських організацій та органів влади.

Для участі у заході, будь ласка, зареєструйтеся шляхом заповнення цієї онлайн-форми https://docs.google.com/forms/d/1Se37CbK_fcgnRWrHBg1J253ytTU5ciWQW7g5G6WKzk8/edit.

Звертаємо Вашу увагу, що участь у заході не передбачає відшкодування транспортних витрат.

У разі виникнення додаткових питань звертайтеся, будь ласка, до Секретаря УНП Ольги Машталер (unp.eap@gmail.com, 067 4465434).

u-hersoni-prezentuyut-knigu-natali-belitser-krimski-tatari-yak-korinniy-narod-3k5