УНП в рамках проекту провела тренінг «Інструменти та методи розвитку стійкості та впливу організації».
Тренінг проводився 16 грудня з 14.00 до 18.00 в режимі онлайн з використанням ZOOM.
Тренінг складався з двох сесій, які були об’єднані в один день.
Мета тренінгу. Представити членам УНП СхП та іншим українським ГО методичні підходи та практичні інструменти формування та розвитку впливової організації завдяки підвищенню організаційної спроможності, покращення співпраці команди, просування іміджу та впізнаваності організації в інформаційному просторі та запровадження практик проєктного управління.
Програма:
- Можливості співпраці з УНП ФГС СхП
- Представлення покрокового плану, який допоможе зрозуміти, на чому зосередити увагу, щоб зробити вашу організацію впізнаваною, стійкою та впливовою. Обговорено складові спроможності організації, роль сили спільнотворенння, алгоритми формування впізнаваності організації, практика розбудови партнерства з іншими організаціями та налагодження комунікацій з донорами.
- Демонстрація практики ефективного використання онлайн інструментів для просування іміджу організації в Інтернет, налагодження комунікацій із партнерами, підготовки і реалізації проєктів. Рекомендації були проілюстровані на практиці діяльності ГО АЄІ
Тренери:
Іван Кульчицький, , експерт Агенції європейських організацій. Має досвід 20-ти років роботи в ОГС. Має досвід проведення результативних навчань та консультацій з формування організаційної спроможності організацій через впровадження методів стратегічного та проєктного управління.
Іван Кульчицький, координатор РГ4 УНП СхП, Президент ГО Агенції європейських організацій
Іван Кульчицький підкреслив необхідність для організацій бути впливовими і здатними, з акцентом на планування, фінансову самодостатність і здатність управляти змінами. Іван також наголосив на важливості розуміння потреб цільової аудиторії та вміння вирішувати проблеми. Він поділився прикладами успішних проектів та організацій, таких як Інститут громадського лідерства та Харківська організація українського професійного розвитку. Іван завершив обговорення елементів впливової організації, серед яких сильний лідер, місія, цінності, репутація та партнерство.
Під час тренінгу було обговорено важливість розбудови організаційного потенціалу та стратегічного планування для НУО. Він наголосив на необхідності чіткого розуміння цілей, цінностей та сильних сторін всередині команди.
Також було нагошено на важливості систем комунікації, операційного та проектного менеджменту.
Тренер відмітив необхідність чіткого розуміння цілей, цінностей та сильних сторін всередині команди. Іван також наголосив на важливості систем комунікації, операційного та проектного менеджменту, а також на відмінності між волонтерською роботою та громадською роботою. Він рекомендував такі ресурси, як Лабораторія сталого розвитку Фонду «Відродження» та Академії громадського активізму для подальшого навчання. Іван також наголосив на важливості мотивації, компетентності та планів дій у досягненні організаційних цілей.
Іван Кульчицький розповів про історію та успіхи очолюваної ним громадської організації (ГО Агенції європейських організацій), яка зосереджувалася на неформальній освіті та розвитку громади. Він наголосив на важливості розуміння своїх цілей і мотивацій, перш ніж приймати рішення, будувати організацію або просто працювати над проектом. Іван також наголосив на необхідності планування та аналізу сценаріїв у невизначені часи, поділився моделлю оцінки реальності та встановлення планів дій. Він закликав учасників розглянути власний досвід і застосувати обговорювані стратегії до власних проектів або організацій.
Іван обговорив важливість розуміння критеріїв донорів та спроможності організації відповідати цим вимогам. Він наголосив на необхідності реєстрації юридичної особи, команди, експертизи, розробленої стратегії, прозорості, комунікаційних систем, попереднього досвіду. Тренер також наголосив на важливості партнерських відносин та потенціалу соціального підприємництва.
Іван Кульчицький обговорив роль УНП ФГС СхП у сприянні міжнародному співробітництву та можливостям фінансування. Він підкреслив участь Платформи в різних проектах, включаючи європейську мережу бізнес-інкубаторів та Ukraine Recovery Network. Іван також наголосив на важливості соціальних медіа у досягненні нових цільових груп та необхідності живого спілкування для перевірки сприйняття їхніх пропозицій. Він згадав про участь Платформи в програмі «Горизонт» та її співпрацю з іншими організаціями. Також було обговорено питання використання Facebook та Instagram для комунікації та важливості розуміння сприйняття аудиторією свого контенту.
На тренінгу учасники обговорили різні соціальні медіа-платформи та стратегії, які використовує їх організації. Тренер підкреслив важливість Facebook, YouTube і Telegram для охоплення більш широкої аудиторії і просування діяльності організації. Було наголошено на необхідності активної взаємодії з аудиторією, обміну корисною інформацією та просування іміджу своєї організації.
Під час зустрічі Іван Кульчицький наголосив на важливості безперервного навчання, прозорості та адаптивності у досягненні організаційних цілей та внесенні позитивних змін у суспільство.
Тренер провів дискусію про ефективні комунікаційні стратегії, підкресливши важливість чіткого обміну повідомленнями, розуміння цільової аудиторії та використання різних каналів для просвітницької роботи. Він підкреслив необхідність творчості в контенті електронної пошти, використання кольору і посилань, а також важливість підтримки професійного тону.
Було запропоновано організаціям мати комунікаційну стратегію, визначаючи свою цільову аудиторію, канали та охоплення та важливості моніторингу та аналізу даних для розуміння ефективності їх комунікаційних зусиль.
Розмова закінчилася тим, що Іван заохотив команду подумати про те, як покращити свої комунікаційні стратегії та розглянути можливість використання платформ як власних для більш ефективної роботи.
Відео трансляція тренінгу
Презентація «Інструменти та методи розвитку стійкості та впливу організації»
Презентація «Інструменти та технології для просування ГО в Інтернет»
Захід в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст виступів є виключною відповідальністю авторів і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу чи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.