1 серпня 2024 року у Харкові відбулась публічна дискусія “Соціальна згуртованість та діалогові практики на рівні громад. Чи є проблеми комунікації?”, яку провела Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у партнерстві з ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив» (члени РГ5 УНП).
Теми для обговорення:
- Діалогові практики, як засіб суспільної організації. Чи є в Україні брак продуктивних соціальних контактів?
- Інструменти соціальної згуртованості. “Робочі групи з громадської безпеки і соціальної згуртованості”, який впроваджується у 12 областях, зокрема у Харківській, у 6 громадах за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії.
- Чи вбачаємо влив дефіциту комунікацій на декларовані діалогові практики?
- Вплив нормативно-правового забезпечення діалогів на функціонування територіальних громад (на прикладі організації місцевих бізнесів).
- Вплив соціальної згуртованості на діяльність органів державної влади.Інструмент соціальної згуртованості
Спікери:
- Пьотр Кульпа (ексміністр праці Польщі, ексзаступник міністра економіки Польщі, директор програм школи міністрів Київської школи держуправління). ДІАЛОГОВІ ПРАКТИКИ, ЯК ЗАСІБ СУСПІЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. ЧИ Є В УКРАЇНІ БРАК ПРОДУКТИВНИХ СОЦІАЛЬНИХ КОНТАКТІВ?
- Валерія Гонтар (БО Координаційний гуманітарний центр, керівник Центру розвитку громадянського суспільства). ІНСТРУМЕНТИ СОЦІАЛЬНОЇ ЗГУРТОВАНОСТІ. “РОБОЧІ ГРУПИ З ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ І СОЦІАЛЬНОЇ ЗГУРТОВАНОСТІ”, ЯКИЙ ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ У 12 ОБЛАСТЯХ, ЗОКРЕМА У ХАРКІВСЬКІЙ, У 6 ГРОМАДАХ ЗА СПРИЯННЯ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ООН (UNDP) В УКРАЇНІ ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ УРЯДУ ДАНІЇ.
- Валерій Репін (Харківська обласна організація професійної спілки підприємців. Голова). ЧИ ВБАЧАЄМО ВЛИВ ДЕФІЦИТУ КОМУНІКАЦІЙ НА ДЕКЛАРОВАНІ ДІАЛОГОВІ ПРАКТИКИ?
- Світлана Петрова (ГО «Центр права та посередництва». Голова). АНАЛІЗ КОНФЛІКТІВ В ГРОМАДАХ. ДІАЛОГИ, ЯК ЗАСІБ УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ ТА ДОСЯГНЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗГУРТОВАНОСТІ.
- Олександр Котуков (Харківський обласний центр зайнятості. Директор). ВПЛИВ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ НА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ЗГУРТОВАНОСТІ НА ДІЯЛЬНІСТЬ (НА ПРИКЛАДІ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ).
Модератор круглого столу: Ігор Дубровський, ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив»
В результаті вільної дискусії учасники шукали відповіді на питання:
- Чи дійсно ми спільно сприймаємо дефіцит комунікацій як загрозу соціальній згуртованості?
- Які є можливості для створення спільної комунікаційної бази організаторів діалогових практик на рівні територіальних громад?
- Чи варто діалогові практики включати в статути громад чи стратегії їхнього розвитку? Якщо «так», то що зробити задля комунікування організаторів діалогів?
Ігор Дубровський, ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив»:
“Проблеми, що сьогодні постають перед громадами потребують адекватних викликам способів організації взаємин між їх суб’єктами, представницькими органами місцевого самоврядування, організаціями громадянського суспільства. Йдеться про діалогові практики, як інструмент налагодження зв’язків, управління конфліктами і прийняття рішень. Ці практики мають призводити до такого стану громад, що зветься «соціальна згуртованість». У Європейському Союзі це поняття є категорією громадських дій і визначається одночасно як мета та засіб державної чи місцевої політики. Учасники круглого столу представляли різні суб’єкти діалогів – органи державної влади, профспілки, громадські організації. Йшлося про специфіковані діалоги та різне їх тлумачення, що виявило і різне ставлення до самої категорії «соціальна згуртованість».
Попри певну дискутивність предмету, учасники круглого столу зійшлися не спільній проблемі – подоланні браку комунікацій, без чого неможливі діалоги, а відтак, і соціальна згуртованість. Учасники зійшлися на тому, що дефіцит комунікацій, може і має бути подоланий через інституційне оформлення діалогів в статутах громад та програмну діяльність, спрямовану на формування культури комунікацій. Це, за спільним визнанням учасників круглого столу, має стати підставою для подальших спільних дій із залученням якомога ширшого кола учасників, що дотичні теми соціальної згуртованості”.
Харків знаходиться під масованим обстрілом російської армії.
Дякуємо нашим харківським колегам, які готували захід. Дякуємо всіх, хто приєдналися до дискусії.
Дякуємо за технічну підтримку «Центру розвитку громадянського суспільства» (Харків)
https://www.facebook.com/events/510990628278678
Захід в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП у 2024р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. Окремі думки, озвучені на заході є виключною відповідальністю ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив»і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу чи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.