14 червня у Брюсселі пройшло XV Двостороннє засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

В заході взяли участь і члени УНП.

У стінах Європейського соціально-економічного комітету зібралися члени громадянського суспільства з європейської та української сторін. З вітальним словом до учасників звернувся Президент Європейського соціально-економічного комітету Олівер Рьопке.

Привітав Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС також Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема. У своєму виступі він привітав ініціативу Олівера Рьопке щодо надання Україні статусу Enlargement Candidate Member для більш активного залучення представників українського громадянського суспільства до діяльності ЄЕСК. Він зазначив, що громадський сектор наразі є однією з ключових складових процесу європейської інтеграції України. А тісна співпраця між громадянським суспільством та Урядом є запорукою успішного та швидкого вступу України до Європейського Союзу. Олександр Ярема також наголосив, що напередодні початку переговорів про вступ України до ЄС надзвичайно важливою є підтримка та позитивна оцінка зусиль влади у здійсненні демократичних перетворень в країні з боку європейських партнерів.

Співголови Платформи Nadija Afanasieva та Марчін Новацкі вели засідання та дискусії, а також поділилися думками щодо процесу європейської інтеграції України та ролі громадянського суспільства.

Що обговорювали:

Стан імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та прогрес у виконанні семи кроків, визначених Комісією у висновку щодо заявки України на членство в Європейському Союзі, а також консультації та залучення громадянського суспільства після 2027 року разом із:

  • Іванною Климпуш-Цинцадзе, головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу
  • Олександром Яремою, Державним секретарам Кабінету Міністрів
  • Всеволодом Ченцовим, Головою Представництва України при ЄС
  • Танел Танг з Генерального директорату з питань зовнішньої політики та політики сусідства Європейської Комісії

Інтеграцію України до єдиного ринку ЄС: погляд на секторальні наслідки разом із Олександром Яворським

Гармонізацію аграрного порядку денного разом із Ларисою Старіковою

Про те, чи можуть члени Платформи Україна-ЄС подавати пропозиції до законодавства ЄС Платформи Україна-ЄС до Європейської Комісії говорили із Сергієм Москвіном

Європейський зелений курс та про необхідність для ЄС та України зміцнюватись та рухатись далі разом із Тамарою Малковою

Роль науки у відновленні України разом із Сінтією Бернавою

Шляхи підтримки науково-дослідної та дослідно-конструкторської діяльності в Україні разом із Іваном Кульчицьким

Людський вимір та людський капітал, фокусуючись на соціальних групах та залучення до економічного потенціалу разом із Олександром Вознюком

Позицію українських профспілок щодо відновлення ринку праці в Україні разом із Олександром Шубіним

За результатами засідання члени Платформи схвалили Спільну декларацію, у якій висловили рекомендації для офіційного Києва та Брюсселю щодо євроінтеграції України. Текст документу невдовзі буде доступний для усіх.

Джерело Офіційна сторінка Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

Фото Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

Довідково:

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (https://eu-ua-csp.org.ua/) є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст.469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує 282 організації.  

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (www.eap-csf.org.ua) – це мережа більше як 140 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Республіки Молдови, Білорусі, Республіки Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства.