11-12 червня 2024 року у Берліні відбулась Конференція з відбудови України, що є третім щорічним заходом такого формату. Цьогоріч представники громадянського суспільства були широко представлені на заході: від участі у панельних дискусіях до організації власних паралельних заходів.

Організована під егідою Української національної платформи ФГС СхП дискусія щодо основних висновків та вражень від конференції викликала зацікавленість не лише членів платформи, а й представників інших громадських організацій, освітніх закладів, бізнесу, місцевої влади, експертів.

Захід “Берлінська конференція з відновлення України: підсумки та плани на майбутнє” відбувся в онлайн форматі 17 червня 2024 року і був організований в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Руслан Гаврилюк, координатор УНП ФГС СхП, під час свого вітального виступу зауважив, що  члени платформи широким фронтом працюють на міжнародному рівні над питаннями відновлення.

Ігор Бураковський, голова правління ІЕД, зазначив важливість розгляду питань відбудови з точки зору економічної стійкості, і дуже важливо, що Європейський Союз готовий допомагати України в економічному плані стільки, скільки буде потрібно, зокрема й через Ukraine Facility.

Олексій Рябчин, радник Віце-Премʼєр Міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, підкреслив важливість застосування принципу build back better на противагу принципу build back faster. Олексій зауважив, що наступного року хотілось би «переможної конференції», а також бачити вже не лише заплановані, а й реалізовані проєкти відбудови.

Олена Кравченко, виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина», підкреслила важливість забезпечення крос-секторального характеру довкіллєвих питань, зокрема через їх озвучення на сегменті високого рівня. Олена також наголосила на важливості спілкування за межами офіційних подій: конференція стала майданчиком для комунікації і між самими громадськими екологічними організаціями.

На думку Олени Павленко, президента Діксі Груп, перед конференцією стояло завдання отримати якомога більше коштів на відбудову. І це вдалось, зокрема і для сектору енергетики. Загалом, питання енергетики звучало практично на усіх панелях високого рівня чи дискусійних майданчиках, адже «неможливо було не говорити про допомогу енергетичному сектору» за таких умов.

Ольга Ремешевська, директор Департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради, наголосила на важливості залучення громад до заходів такого рівня, адже участь в URC стала нагодою для громад обмінятись досвідом з іншими територіальними громадами України, а також налагодити співпрацю з міжнародними партнерами.

Любов Акуленко, виконавча директорка Українського центру європейської політики, поділилась своїми міркуваннями щодо того, чого бракувало на конференції. Зокрема, вказала на відсутність акценту на фундаментальних реформах, які будуть надзвичайно важливими з початком переговорного процесу.

Любов Максимович, голова центру «Жіночі перспективи», вказала на важливість гендерних питань у контексті відбудови, та більш детально зупинилась на 10 кроках гендерно відповідального та інклюзивного відновлення України. Експертка зауважила, що гендерні питання повинні бути крос-секторальними та звучати на найвищому рівні.

Підсумовуючи дискусію, Наталія Андрусевич, координаторка РГ3 УНП ФГС СхП, що модерувала захід, зазначила, що важливо вже починати готуватись до наступної конференції, а платформі необхідно врахувати результати цьогорічної конференції у своєму плані діяльності.

Інформацію надала Наталія Андрусевич, Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», координаторка РГ3 УНП ФГС СхП

Анонс дискусії

Програма дискусії

Відео запис дискусії

Захід в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.