Онлайн дискусія “Інструменти Форуму громадянського суспільства Східного партнерства для досягнення стратегічних цілей Української національної платформи-2” відбувся 7 червня 2024 року.

Програма заходу включала наступні пункти:
а) знайомство з делегатами Форуму на період 2024-2026
б) обговорення можливостей та переваг делегатства. Формування спільних ключових меседжів, що мають бути поширені та донесені до європейських стейкхолдерів, які братимуть участь у Асамблеї;
в) визначення пріоритетних панелей Асамблеї, на яких ці меседжі мають бути озвучені;
г) визначення можливості та шляхи підтримки пріоритетів УНП іншими національними платформами Форуму.
д) досвід від делегатів  М.Корявця, І. Кульчицького.

Захід був спрямований на координацію зусиль новообраних делегатів ФГС СхП від України перед засіданнями робочих груп Форуму, що відбудеться в другій половині червня в онлайн форматі, з метою ефективного використання можливостей та інструментів Форуму для досягнення нових стратегічних цілей УНП. 

Участь у заході взяли делегати  ФГС СхП від України, активні члени Платформи, представники експертного середовища, потенційні учасники Платформи тощо.

УНП працює над впровадженням нового амбітного стратегічного плану Платформи на 2024-2026 роки, а також адвокаційної стратегії на цей же період. Врахування актуальних пріоритетів Платформи у діяльністі Форуму, зокрема його оновлених робочих груп, які розпочинають свою роботу, сприятиме досягненню поставлених цілей УНП, зокрема за рахунок інструментів комунікації з офіційними особами ЄС, поширенню аналітики Платформи та адвокації необхідних змін в частині посилення інтеграції України до ЄС, трансформації політики СхП тощо.

Під час дискусії основну увагу було приділено поточним викликам в сфері європейської інтеграції України. Були розглянуті питання реалізації плану Ukraine Facility, виконання Україною політичних зобов’язань в рамках процесу набуття членства в ЄС, перспективи прийняття переговорної рамки та відкриття переговорів про членство в ЄС в червня цього року, прогресу у відповідності України критеріям членства, а також пріоритети трансформації політики СхП, яка має докорінно змінитися, відповідати сучасним реаліям спрямування України, а також Молдови та Грузії до набуття членства в ЄС. Учасники дискусії наголосили, що Політика СхП має відповідати амбіціям країн регіону, що отримали європейську перспективу та щодо яких ухвалено рішення про початок переговорів про членство.

На думку учасників дискусії не всі можливості, що надає політика СхП ефективно використовуються Україною, зокрема в рамках ФГС СхП. Необхідно більш активно адвокутувати численні аналітичні та позиційні документи, що регулярно готуються УНП, використовувати усі майданчики, зокрема і наступну Асамблею, для їх донесення до європейських офіційних осіб.

Європейські проекти технічної допомоги країнам СхП мають стати більш відкритими та тісніше залучати громадський сектор, а в майбутніх проектах з відновлення України обов’язковою і невід’ємною складовою має стати участь громадськості.

Форум громадянського суспільства Східного партнерства має порушувати конкретні нагальні для суспільства питання, які зокрема доносить УНП, забезпечувати їх обговорення на найвищому європейському рівні, організовувати та проводити необхідні тематичні зустрічі та панелі тощо. Учасники дискусії домовились, що будуть підготовлені такі пропозиції як для обговорення в рамках Асамблеї, так і для плану робіт Робочих груп Форуму на наступний рік. А найбільш нагальні з них мають бути висвітлені у резолюції Асамблеї.

Дуже цінним було для учасників виступи Максима Корявця та Івана Кульчицького, які поділилися досвідом, можливостями та викликами делегатів Форуму.

Інформацію надала Ірина Куропась, координаторка РГ2 УНП

Відео запис дискусії

Програма дискусія

Презентація UNP-Meeting_after_Delegates_selection_2024

Презентація Статус делегата Форуму

Захід в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП в 2024 році», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій