17 травня 2024 року відбулося спільне засідання робочих груп УНП (РГ2 “Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС” та РГ5 “Соціально-трудова політика та соціальний діалог”) та УС ПГС (РГ4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я»), присвячене проблемам ринку праці в Україні в контексті викликів війни.

Ринок праці в Україні. Сьогодні..!? Завтра..!? Робочі місця..!? Фахівці на ці місця..!?
Питань багато. А відповідь на них необхідна!

Доповідачі

  • Сергій Савчук, Міжнародна організація праці в Україні,  “Прогнозування потреб у робочій силі для відновлення України”
  • Володимир Коростий, Д. мед. н., професор кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи, Харківський національний університет, Комплексна реабілітація пацієнтів за сучасними протоколами. Нагальні потреби в фахівцях.
  • Лариса Старікова, ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України”, Наймана робоча сила VS аутсорсинг послуг від малого бізнесу

Дискусія учасників засідання.

Модератор: Рєпін Валерій, координатор РГ5 УНП, Харківська обласна організація професійної спілки підприємців

Доповіді спікерів (Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні; Володимир Коростий, Харківський національний медичний університет; Лариса Старікова, ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу України») були присвячені різним аспектам проблеми.
Але основним напрямком стало відтворення робочої сили та відновлення людського потенціалу. Особливо в регіонах, де ведуться активні бойові дії.


Акцент на цьому викликав дискусію, в результаті якої учасники зустрічі дійшли висновку про необхідність подальших зустрічей у розширеному форматі та сформулювали їх теми:
1. Відновлення чи модернізація ринку праці?
2. Комунікація та нетворкінг представників основних суб’єктів ринку праці для спільної роботи з його регулювання.
3. Обговорення «Зеленої книги» про соціальний діалог в Україні, розробленої командою Міжнародної організації праці в Україні.

Презентація Сергій Савчук, Міжнародна організація праці в Україні

Відео запис дискусії

Довідково:

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (www.eap-csf.org.ua) – це мережа більше як 140 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Республіки Молдови, Білорусі, Республіки Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства.

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (https://eu-ua-csp.org.ua/) є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст.469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує 282 організації. 

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.