Спільне засідання РГ4 УНП та РГ6 УС ПГС відбулося 7 травня у онлайн форматі.

Основна мета засідання. Поінформувати членів групи про останні події у УНП СхП та УС ПГС. Обмінятись інформацією та пропозиціями щодо можливих тем співпраці та плану діяльності груп.  Обговорити актуальні виклики у сферах інтересів членів групи. Знайти точки дотику між двома групами. Сформувати теми над якими будуть члени групи спільно працювати у 2024 році.

Порядок денний.

1. Тенденції 2024р у сфері освіти, науки, культури, міжнародної співпраці. Акцент на проблемних питаннях, які є підходи до їх вирішення
2. Результати вибору делегатів на Асамблею форуму  громадянського суспільства Східного Партнерства
3. Підготовка ініціатив для фінансування зі сторони УНП СхП
4. Пропозиції для позиції ГО на   EaP Sixth informal meeting on research and innovation at expert level 
5. Пропозиції до спільної декларації Платформи Громадянського Суспільства Україна ЄС. Засідання планується 14 червня.

Короткі підсумки обговорених пропозицій та наданих інформацій.

  1. У вступному слові Кульчицький Іван коротко представив порядок денний засідання, надав інформацію про основні події в УНП СхП та УС ПГС, та запросив учасників активніше брати участь у заходах двох проєвропейських платформ
  2. Гутгарц Марина детально розповіла про новий період діяльності УНП СхП в рамках проєкту підтримки від Секретаріату форуму СхП. Пані Марина запросила надавати пропозиції щодо ініціатив 2024 року та відповіла учасникам засідання на ряд питань щодо вимог до реалізації ініціатив.
  3. Лазоренко Олена поінформувала про діяльність її організації у сфері освіти дорослих та повідомила про намір підготувати пропозицію щодо ініціативи від РГ4 на 2024 рік. 
  4. Колишко Родіон, поінформував присутніх про особливості нового законопроекту про професійну освіту  

Підсумки засідання.

  1. Члени груп домовились продовжити спілкування в режимі електронного обміну.
  2. Обговорити в робочому порядку пропозиції від пані Олени Лазоренко щодо нової ініціатви
  3. Проводити моніторинг діяльності інших організацій у сфері пріоритетів РГ4 УНП СхП  та РГ6 УС ПГС з метою розширення співпраці та адвокатування суспільних інтересів у сфері освіти, культури, молоді, науки, цифровізації та інноваційного розвитку.

Інформація надана Іваном Кульчицьким, координатор РГ4 УНП

Довідково:

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (www.eap-csf.org.ua) – це мережа більше як 140 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Республіки Молдови, Білорусі, Республіки Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства.

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (https://eu-ua-csp.org.ua/) є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст.469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує 282 організації. 

 

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.