Керівний комітет УНП ФГС СхП 16 квітня 2024 провів онлайн засідання, яке було присвячене формуванню фінального списку делегатів Форуму на 2024-2026 роки від України та визначенню пріоритетних напрямків для ініціатив в рамках проекту “Підтримка діяльності УНП в 2024 році”.

Для розгляду був запропонований наступний проект Порядку денного:

1. Результати голосування на кандидатів делегатів Форуму. Формування фінального списку делегатів (результати голосування, дотримання квот)
2. Прийняття до УНП нових членів
3. Визначення пріоритетних напрямків для ініціатив в рамках проекту “Підтримка УНП в 2024 році”
4. Інше

Секретар УНП М.Гутгарц надала інформацію членам КК УНП про результати голосування Представництвом ЄС в Україні, координаторами РГ Форуму та результати голосування членами УНП.

Від України на делегата Форуму зареєструвалось 86 організацій. Це найбільший показник серед всіх країн СхП. Секретаріат Форуму надав списки зареєстрованих та результати голосування Представництвом ЄС в Україні та координаторами РГ Форуму.

Секретаріат УНП організував голосування членами УНП за делегатів Форуму, яке тривало з 11 по 15 квітня 2024. В голосуванні взяло участю 38 організацій-членів УНП, які представляли всі РГ УНП.

Члени КК УНП зформували список 20 кандидатів на делегати Форуму на період 2024-2026 роки від України, дотримуючись вимог квот та правил.

Визначення пріоритетних напрямків для ініціатив в рамках проекту “Підтримка УНП в 2024 році”

Р. Гаврилюк запропонував провести засідання РГ УНП напередодні засідань РГ Форуму. Також він висловив думку важливості залучення новообраних делегатів Форуму до засідань груп.

Національний координатор відмітив важливість проведення в РГ консультацій та донесення інформації до членів груп про підтримку та підготовку в рамках ініціативи заяви від імені  Платформи, що має посилити її роль.

За рішенням членів КК УНП, два наскрізних пріоритети (наслідки війни/перспективи відновлення та адвокація членства в ЄС), мають знайти відображення у тематиці ініціатив. 

В рамках ініціатив важливо посилити співпрацю між РГ УНП та Національними платформами СхП та адвокаційну складову ініціатив.

Було прийнято рішення провести спільне засідання КК УНП та Наглядової ради проекту в травні 2024 року.

Після ознайомлення з пакетом документів КК УНП одноголосно прийняли в члени УНП  Робоча група 1 “Демократія, права людини, належне урядування і стабільність” Громадську організацію «Центр громадянських свобод».

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.