Аналітична та адвокаційна робота щодо визначення системних проблем екологічної політики України, яку вже декілька років проводять представники РГ3 УНП “Довкілля, зміни клімату та енергетична безпеката РГ5 УС ПГС, матиме логічне продовження, зокрема через співпрацю з Комітетом екологічної політики Верховної Ради України.

Створення діалогового майданчика між двома групами та Комітетом було одним з основних питань порядку денного засідання робочих груп, що відбулось 25 квітня 2024 року в онлайн форматі.

Члени робочих груп ознайомились з інформацією про проєкт «Парламент і системні екологічні реформи: шлях до ЄС», підтриманим Агентством США з міжнародного розвитку USAID в рамках програми «Рада: наступне покоління», яку впроваджує ГО «Інтерньюз-Україна» (члени РГ1 УНП), в рамках якого буде проводитись взаємодія громадянського суспільства та депутатів з актуальних питань екологічної політики. Загальну координацію проєкту здійснює Національний екологічний центр України, який є активним членом обидвох платформ.

Системними екологічними проблемами, на яких акцентують увагу члени робочих груп, є проблеми, які стосуються ефективності функціонування її макросистем: екологічного фінансування, забезпечення наскрізності екологічних та кліматичних вимог, природоохоронних інституцій, нагляду та контролю, залучення громадськості до процесу прийняття рішень, забезпечення достовірних даних для прийняття обґрунтованих рішень.

За результатами засідання будуть доопрацьовані правила і процедури роботи діалогового майданчика, а члени робочих груп матимуть можливість долучатись до відповідних обговорень з членами Екокомітету.

Члени робочих груп також обговорили можливості долучення до проєкту, що імплементується РГ5 УС ПГС, а також підготовку звернення щодо доступу до екологічної інформації, розпорядником якої є Український гідрометеорологічний центр.

Інформація надана Наталею Андрусевич, координаторкою РГ3 УНП

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.