22 березня 2024 року  в онлайн форматі відбулося засідання РГ2 УНП “Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС”.

Метою засідання було «звірити годинники» та скоординувати  поточну діяльнвсть на 2024 рік.

Засідання пройшло згідно запланованого порядку денного.

У першій частині заходу координаторка РГ 2 Ірина Куропась коротко розповіла про свою участь в Асамблеї Форуму 2023 року. «Насампред хочу підкрасити, що в  сучасних реаліях демократизація для нашого регіону дорівнює європеїзації і власне вкрай важливо працювати над посиленням ролі громадянського суспільства у цьому процесі. Кожна з країн Cхідного партнерства унікальна, вони мають різні амбіції щодо процесу європейської інтеграції, йдуть до цього різними шляхами, відображаючи унікальні історичні, політичні та економічні контексти. Але важливо, щоб при цьому не втрачалася ідентичність кожної нації». Ірина Куропась підкреслила, що під час заходу у Брюсселі учасники також обговорили зміни, які відбулися в політиці Східного партнерства, та в регіоні загалом після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Учасники засідання жваво обговорювали свої позиції щодо участі України у такому форматі співпраці та майбутньої ролі України. Молдови та Грузії у регіоні. Основним питанням, що турбує усіх учасників це репутація та користь для України: якими бенефітами це можна перетворити для України, особливо у такий важкий час. Учасники вирішили залишити це питання відкритим та подумати над пропозицією щодо свого бачення формату майбутнього Східного партнерства та ролі України в регіоні.

В межах заходу буде презентовано Rebuild Business Joint Platform та можливості доручення до неї. Лариса Старікова короко окреслила основін аспекти  щодо створення Інтегральної платформи відбудови бізнесу Rebuild Business Joint Platform. «Міжнародна спільнота високо цінує зусилля України щодо захисту свободи і демократії. Країни ЄС та світу надають потужну підтримку для того, щоб ми могли здобути перемогу. Але не менш активно міжнародна спільнота збирається допомагати Україні і на етапі післявоєнного відновлення. І сьогодні постає питання – на яких засадах буде відбутися така підтримка? Як забезпечити інклюзивність долучення бізнесу, справедливість і ефективність у відшкодуванні збитків? І головне – як вийти з руїни на новий сучасний рівень технологічного розвитку? Як стати сучасною високотехнологічною, соціально та екологічно відповідальною країною?» – розповіла пані Лариса. Зазначалося, що ідея Інтегральної платформи відбудови бізнесу полягає у наданні можливості вільного спілкування між бізнесом та надавачами ресурсів і супроводу такого спілкування професійними послугами консультантів з розробки проектів, перекладачів, оцінювачів, юристів, аудиторів, освітян, тренерів та менторів, фахівців з незалежного оцінювання результатів реалізації проектів. Передбачається, що в основу діяльності Rebuild Business Joint Platform буде покладена економічна і організаційна модель, яка забезпечить інклюзивність та стале функціонування.

Ще одним питанням яке піднімалося на засіданні РГ 2 – щодо ініціатив у 2024 році. Ірина Куропась коротко надала необхідну інформацію та підкреслила, що усі ініціативи  повинні включати так звані наскрізні теми, а саме Gender, Digital, Green. Вітається та заохочується також  нетворкінг  – спільна ініціатива декількох організацій з однієї групи, залучення організацій (експертів) з іншої групи УНП. Також при плануванні ініціатив варто врахувати, що відображення у тематиці ініціатив мають знайти такі наскрізні пріоритети як:наслідки війни чи перспективи відновлення та адвокація членства в ЄС.

Інформація надана Іриною Куропась, координаторкою РГ2 УНП

Дякуємо Ірині Куропась за організацію та проведення засідання.

В той день та напередодні були повітряні тривоги та масована ракетна атака України.

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2024 р.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.