Ірина Коссе, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (РГ2 УНП) на запрошення PMCG – Policy and Management Consulting Group відвідала конференцію в Грузії “#InvigoratEU: як реформувати політику розширення ЄС на новій геополітичній фазі”.

Ірина розповідала про вимоги до реформ, які висувають кандидату на вступ до ЄС, а також про необхідність адаптувати ці вимоги до нових реалій.

Виступ Ірини Коссе на конференції «Активізація політики розширення та сусідства для стійкої Європи» 21 лютого 2024 р. у Тбілісі, Грузія

Україна у 2024 році повинна виконати близько 230 умов. 69% з них – це рекомендації Європейської Комісії для наближення до ЄС, що зазначені у “Звіті щодо України в межах пакета розширення ЄС”, а також рекомендації послів країн G7 та перелік пріоритетних реформ від США. Решта: умови, пов’язані з отриманням фінансової підтримки від МВФ, фонду Україна-ЄС та Світового банку.
В цілому “Звіт”, згаданий вище, містить понад 100 рекомендацій, розподілених на сім кластерів:
🔹фундаментальні аспекти,
🔹внутрішній ринок,
🔹конкурентоспроможність,
🔹зелений порядок денний,
🔹ресурси,
🔹сільське господарство
🔹зовнішні зв’язки.
Це все нефінансові умови: реформи для зміцнення інституцій, структурні реформи та реформи для досягнення макрофінансової стабільності. Понад 60 умов та рекомендацій стосуються протидії корупції, судоустрою та правоохоронних органів.
Загалом Україні потрібно впровадити близько 2,8 тис. правових актів ЄС, щоб виконати умови Спільноти щодо прийняття нових членів. Політика розширення Європейського Союзу, що заснована на принципах реформ, є наріжним каменем підходу спільноти до прийняття нових членів. Цей процес забезпечує пристосування законодавства країн-кандидатів до європейських стандартів у сферах демократії, прав людини, економічної політики та верховенства права.
Зокрема, для України, Грузії та Молдови виконання цих умов – не лише виконання технічних критеріїв; це про прийняття європейських цінностей для зміцнення стійкості в наших суспільствах.
Втім, російська агресія докорінно змінила шлях України до членства в ЄС. Тому Європейський Союз також повинен підлаштувати умови реформ до реальностей безпекових загроз та потреби в більшій стійкості проти зовнішнього тиску. Зокрема, для України критично важливі підтримка зі сторони ЄС у розвитку військово-технологічної промисловості та забезпечення енергетичної безпеки.
Зі свого боку, Україна, Грузія та Молдова можуть поділитися унікальним досвідом щодо зміцнення зовнішніх кордонів ЄС, підвищення енергетичної безпеки та протидії кампаніям дезінформації.
Крім того, прийнявши Україну, ЄС може збільшити на третину площу оброблюваних земель і значно посилити свою вагу як геостратегічного актора та гаранта глобальної продовольчої безпеки.

Джерело

Читайте більше про конференцію

https://www.facebook.com/pmcginternational/posts/pfbid0kfU7LDKgcxLGRA3J5ZeQbpSiRH5zt8MiwF3J5L9FTsB6cEoVtr3D2q6deGX2UyJol

https://www.facebook.com/iryna.kosse/posts/pfbid0xyvP5JSPrXmPnX7pTi44vkhC23eq3VLzBvspRM4Pm1pY57y3dyySEouhAdGRDLPFl

Фото https://pmcg-i.com/