Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства підтримала звернення Керівного комітету та Національних платформ Eastern Partnership Civil Society Forum до другої річниці початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Серед закликів:

  • посилити підтримку незалежних ЗМІ та громадянського суспільства в Україні;
  • розробити законодавчу базу та прийняти необхідні рішення, які дозволять використовувати заморожені російські актив
  • значно посилити режим санкцій проти росії;
  • посилити політичну, технічну та фінансову підтримку для оцінки екологічної шкоди;
  • забезпечити гендерно-чутливу підтримку для біженців та ВПО;
  • розпочати процес скринінгу для України, визначити рамки переговорів і перейти до практичної реалізації переговорів про членство.

Руслан Гаврилюк, Національний координатор УНП зазначає:

Два роки минуло з моменту повномаштабного вторгнення росії в нашу країну, яке в реальності розпочалося десять років тому, з окупації та незаконної анексії Криму. Росію треба зупинити всіма можливими засобами. Ми, українська нація, наразі платимо найвищу ціну за наше майбутнє як незалежної, демократичної та європейської держави, намагаючись зупинити російського звіра, який хоче знищити порядок (мир) у всій Європі. Закликаємо європейські інституції, країни-члени ЄС та міжнародну спільноту активізуватися та бути сміливими у підтримці українського суспільства, включаючи організації громадянського суспільства, в контексті боротьби з російською агресією, та надати всю необхідну підтримку на шляху до членства України в ЄС.

Joint Statement by the EaP CSF Steering Committee and EaP CSF National Platforms, 23 February 2024