Представляємо Вашій увазі  тематичні пріоритети діяльності та Операційний план діяльності УНП на 2024 рік.

Пріоритети діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) на 2024 рік визначені з врахуванням наступних документів Платформи:

 • Статут УНП ФГС СхП
 • Стратегічний план розвитку УНП ФГС СхП на 2024–2026 рр.
 • Адвокаційна стратегія УНП ФГС СхП на 2024–2026 рр.
 • Стратегія ФГС СхП на 2022–2030 рр.

УНП ФГС СхП (далі – Платформа), як і українське суспільство загалом, в умовах повномасштабної війни росії проти України, докладає усіх зусиль для перемоги України, шляхом сприяння європейській інтеграції України використовуючи інструменти громадянського суспільства в рамках політики Східного партнерства (далі – СхП). Платформа – це мережа більше 150 громадських організацій, що відстоює інтереси українського суспільства в рамках ініціативи СхП. Стратегічною метою Платформи на 2024–2026 рр. визначено бути мережею проактивних організацій громадянського суспільства (ОГС), які співдіють, задля повоєнної відбудови та сприяння набуття членства України до ЄС. Також визначено 4 стратегічні цілі Платформи на цей період:

 • адвокація членства України в ЄС;
 • формування пропозицій щодо трансформації політики Східного партнерства;
 • розширення синергії між ОГС для посилення процесів повоєнної відбудови;
 • посилення спроможності УНП.

Пріоритети Платформи на 2024 рік є:

 1. Сприяння євроінтеграційним процесам в Україні, зокрема перемовинам про членство України в ЄС.
 2. Формування позиції громадянського суспільства щодо майбутнього Східного партнерства для України та регіону у контексті відкриття перемовин про членство в ЄС.
 3. Сприяння посиленню міжнародної підтримки України у протистоянні з агресором.
 4. Розширення співпраці з організаціями громадянського суспільства, а також владою, бізнесом та експертним середовищем задля відбудови України.
 5. Посилення спроможності громадянського суспільства та об’єднання зусиль проєвропейських ОГС навколо УНП.

ЗАВАНТАЖИТИ Операційний план діяльності УНП на 2024

Операційний план та тематичні пріоритети були обговорені з членами КК УНП та підготовлені Русланом Гаврилюком (Національний координатор УНП), 2023