Керівний комітет ФГС Східного партнерства закликає Європейську Раду виконати рекомендації Європейської Комісії щодо початку переговорів з Україною та Молдовою та надання Грузії статусу кандидата в ЄС

Після пакету Європейської комісії щодо розширення до 2023 року Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликає Європейську Раду прийняти рішення про відкриття переговорів про приєднання з Молдовою та Україною та надати статус кандидата в ЄС Грузії під час наступного засідання 14-15 грудня. 2023 рік.

– Ми закликаємо Європейський Союз та його держави-члени надати всім трьом країнам потужну політичну та фінансову підтримку, необхідну для проведення та завершення надійних та значущих реформ, а також отримати користь від подальшої економічної інтеграції та гармонізації законодавства з ЄС.
– Ми наголошуємо на щоденних жертвах України у відстоюванні європейських цінностей на полі бою, відданості Молдови реформаторському порядку денному та активній підтримці громадянського суспільства цих трьох країн на шляху інтеграції до ЄС.
– Як Форум громадянського суспільства Східного партнерства, ми й надалі будемо ключовим прихильником шляху до європейської інтеграції України, Молдови та Грузії та демократичних реформ у всіх країнах Східного партнерства.

Джерело

Statement by members of the Steering Committee, 7 December 2023