Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства провела 05 грудня 2023 року у форматі онлайн вебінар-практикум «Психологічна підтримка та допомога в командах громадських організацій, проєктів».

Вебінар провела ВГО “Жіночий консорціум України” (члени РГ1 УНП).

Мета: провести практикум з надання першої психологічної підтримки командам громадських організації, проєктів, волонтерів, працюючих в умовах інтенсивної допомоги громадянам під час повномасштабного вторгнення агресора в Україну.

Допомагаючи іншим, громадський актив не завжди знаходить можливості для власного відновлення, підтримки, натхнення. У відповідь на це команда ВГО «Жіночий Консорціум України», отримавши колосальний досвід у наданні професійної психологічної підтримки вразливим групам жінок і чоловіків в межах реалізації власних проєктів, радо поділиться своїми напрацюваннями в інтересах колег-громадських активісток і активістів.  

Спікерка Тетяна Пашко, психотерапевтка, кандидатка психологічних наук, презентувала підхід до самодіагностики свого психологічного стану / ментального здоров’я, що включав самостійне опрацювання відповідного опитувальника, загальне коментування психологині, визначення рівня свого стану. Експертка зауважила, що війна викликала у більшості з нас закономірне відчуття нестабільності, часом – неідентифіковане. Водночас, можливості людської психіки є доволі потужними, хоча це й не означає прийнятність безрозсудного ставлення до своїх психологічних ресурсів.   

Далі пані Тетяна провела практичні вправи для стабілізації власного психоемоційного стану з групового стабілізаційного протоколу. Ці вправи – нескладні і доступні у будь-яких умовах – здатні суттєво знизити надмірну психологічну напругу і, водночас, «підняти дух», покращити психологічне самопочуття і настрій.   

Підбиваючи підсумок заходу, учасниці і учасники дійшли згоди, що потреба громадських  активістів і активісток у стабілізації власного психологічного стану є вкрай необхідною з огляду на навантаження, яке громадськість взяла на себе, починаючи з першого дня повномасштабного вторгнення, а також задля можливості й надалі продовжувати свою суспільно-корисну діяльність.

На завершення вебінару команда ВГО «Жіночий консорціум України» поділилась контактами своєї гарячої лінії психологічної допомоги, яка дозволяє швидко отримати відповіді на психологічні питання, які турбують сьогодні наших громадян/-ок:  0674002277

Звернутися по допомогу можна за телефонами:
Лінія для підтримки дорослих:
+38 (067) 400 22 77
Лінія для підтримки підлітків та молоді “рівний-рівному”:
+38 (066) 095 66 29
+38 (099) 627 62 88

Презентація

Запис вебінару, 05.12.2023

Програма

https://www.facebook.com/events/908417474052097

Захід в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій