Унікальна за розміром і аудиторією 15-та щорічна асамблея ФГС Східного партнерства зібрала понад 250 представників організацій громадянського суспільства з країн Східного партнерства та ЄС, а також осіб, які приймають рішення у Східному партнерстві та ЄС, щоб обговорити майбутні форми багатосторонньої співпраці Східного партнерства, роль громадянського суспільства та те, як забезпечити його стійкість у майбутньому.

Під час заходу учасники оцінили зміни, які відбулися в політиці Східного партнерства та регіоні після загарбницької війни Росії проти України. Зокрема, вони зосередилися на вивченні синергії між політикою Східного партнерства та програмою розширення, а також на посиленні співпраці із Західними Балканами та Центральною Азією.

Учасники Асамблеї обговорила співпрацю між ЄС, державами-членами ЄС, урядами Східного партнерства та суспільствами, з особливим наголосом на життєво важливу сферу належного врядування та верховенства права. Крім того, дискусії були зосереджені навколо створення сприятливого середовища для громадянського суспільства. Кібератаки та гібридні загрози також були ключовими темами, присвяченими тому, як ЄС і країни Східного партнерства можуть зміцнити одна одну шляхом тіснішої співпраці.

Робота асамблеї почалася з засідань Робочих груп Форуму, щоб обговорити основні сильні сторони та виклики громадянського суспільства в регіоні. Делегати разом обговорили, як можна поглибити регіональну співпрацю між своїми країнами, як просувати Верховенство права та відстювати спільні європейські цінності.

Ці дебати розпочали три дні Щорічної Асамблеї, і стали основною частиною резолюції, яку Форум прийняв наприкінці її.

Відбулися паралельні сесії країни. У них представники громадянського суспільства обговорили виклики та можливості, які стоять перед громадянським суспільством у кожній з країн Схп.

Під час Асамблеї присутні мали можливість написати листи політв’язням по всьому регіону СхП в рамках галереї “Листи опору: солідарність з політв’язнями в регіоні Східного партнерства”.

Асамблея завершилася прийняттям резолюції. Текст був спільно розроблений усіма делегатами на Щорічній Асамблеї та схвалений переважною більшість – 104 голосами зі 110.

Програма Асамблеї 2023
Записи події виклали на YouTube www.youtube.com/@EAPCSF2012
Resolution of the General Assembly of the Eastern Partnership Civil Society Forum, Brussels, 16 November 2023
Фотографії Асамблеї ви можете знайти на стрінці Форуму в фейсбук

Інформація про Асамблею та фото:

https://www.facebook.com/eapcsf/posts/pfbid0EFtXYfdDgncgcvTMNh3HhH9i4Y9teoGm95mbwCNqDnYugnDuhKiA8x2NdcDDDUZ7l

https://www.facebook.com/eapcsf/posts/pfbid0365ohrSXEmdTZBMq8ip27rE6x4nTS6UMmpWmgFMGJHnXvHSFi7GZY4mAqvfwQeBiyl

https://www.facebook.com/eapcsf/posts/pfbid02nN2equ583XkFNGvnCWE5ypKnJk7XeywDwkf2nidqBvpvEeqSCmxTBSzdt5vsNi7il

https://www.facebook.com/eapcsf/posts/pfbid02KTCToNQ9nZvKJnUbQcTqxMUWE2aGRqcwuJRFj6145VRzrUSB3oSBbVtJkPYYmAVWl