01-03 листопада 2023 року відбулася онлайн Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Результати Щорічної конференції

Програма Щорічної конференції була насичена та різноманітна.

В рамках Конференції відбулась відкрита панельна дискусія «Європейський зелений курс і повоєнна відбудова України: як забезпечити енергетичну та екологічну безпеку?»

Делегати обговорили Стратегію розвитку УНП 2024-2026, проекти позиційного документу УНП та  Адвокаційної стратегії УНП ФГС СхП на 2024-2026 роки

В рамках конференції відбулося звітування координаторів та плануванням в робочих групах, під час якого учасники напрацювали низку ідей для спільної діяльності на 2023 рік.

Познайомимося з результатами Щорічної конференції УНП більш ґрунтовно

В рамках Конференції УНП 1 листопада 2023 року відбулася дискусія «Європейський зелений курс і повоєнна відбудова України: як забезпечити енергетичну та екологічну безпеку?»

Вітальне слово Руслан Гаврилюк, Національний координатор Української національної платформи ФГС СхП, Ігор Бураковський, Голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та Ана Отілія Нуту, спів-голова Керівного комітету, координаторка РГ3 ФГС СхП.

Сінтія Бернава, член Керівного комітету ФГС СхП, Голова Правління “DONUM ANIMUS” (Латвія) звернулась до учасників Щорічної конференції УНП 2023 року.

Питання до обговорення:

 • Як забезпечити, щоб відбудова України здійснювалась на принципах декарбонізації, кліматичної нейтральності та охорони довкілля?
 • Як російська агресія вплинула та впливає на екологічну та енергетичну безпеку в Україні та в регіоні?
 • Як наближення до acquis ЄС сприятиме відбудові України на зелених принципах?
 • Що необхідно робити на регіональному рівні для забезпечення екологічної та енергетичної безпеки?

Доповідачі

 • Юлія Овчинникова, депутатка, Комітет з питань екологічної політики та природокористування, Верховна Рада України
 • Євгеній Федоренко, заступник міністра з європейської інтеграції, Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України
 • Торстен Воллерт, міністр-радник Представництва Європейського Союзу в Україні з питань енергетики
 • Олександр Тарасенко, заступник генерального директора директорату – керівник експертної групи європейської та євроатлантичної інтеграції Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, Міністерство енергетики України
 • Ана Отілія Нуту, спів-голова Керівного комітетуФГС СхП, координаторка РГ3 ФГС СхП
 • Олена Павленко, президент, Діксі Груп
 • Руслан Гаврилюк, Національний координатор УНП ФСГ СхП, голова Національного екологічного центру України

Детальніше про дискусію та запис відео на сайті УНП.

2 листопада відбулася презентація та обговорення проекту позиційного документу УНП  “Громадські організації повинні бути дієвими та повноцінними учасниками євроінтеграційного поступу України“, який прохання КК УНП підготувала член УНП Наталя Андрусевич.

Позиційний документ підготовлений в рамках діяльності Української національної платформи ФГС СхП з метою донесення до української влади та міжнародних партнерів необхідності посилення ролі громадських організацій у процесі набуття Україною членства в Європейському Союзі, зокрема через використання різних майданчиків, включно з ініціативою Східного партнерства. Документ окреслює основні напрямки роботи організацій громадянського суспільства та УНП ФГС СхП щодо отримання Україною членства в ЄС, а також взаємодію ОГС з державними органами та міжнародними інституціями. 

Національний координатор Руслан Гаврилюк представив делегатам Конференції   Стратегію розвитку УНП 2024-2026, підготовлену та підтриману членами КК УНП.

На прохання КК УНП член УНП Наталя Андрусевич підготувала проєкт Адвокаційної стратегії УНП ФГС СхП на 2024-2026 роки. Проект документу був презентований делегатам Конференції.

Після доповнень учасників Конференції УНП проекти документів буде винесено на обговорення членами УНП та підтримку.

В рамках конференції відбулося плануванням в робочих групах, під час якого учасники напрацювали низку ідей для спільної діяльності в найближчі місяці.

Презентація звіту Національного координатора

Звіти координаторів Робочих груп

Перелік учасників (делегатів) Конференції УНП 01-03.11.2023

Програма Щорічної конференції УНП 01-03.11.2023

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу