Сінтія Бернава, член Керівного комітету ФГС СхП, Голова Правління “DONUM ANIMUS” (Латвія) звернулась до учасників Щорічної конференції УНП 2023 року.

Шановні учасники щорічної конференції УНП!

Агресивна війна Росії проти України продовжує кидати світові численні виклики.

Жорстоке вторгнення Російської Федерації до свого сусіда суперечить принципам ООН – утримуватись від застосування сили проти суверенітету та територіальної цілісності держав. А порушення цих принципів підриває всю міжнародну систему. Особливо, якщо агресор є державою, що володіє ядерною зброєю, і є постійним членом Ради Безпеки ООН.

Росія намагається силою перекроїти міжнародні кордони, щоб відновити свою колишню сферу впливу. У 2008 році та в 2014 році міжнародна спільнота зробила серйозну помилку, не відреагувавши на агресію Росії проти Грузії та незаконну анексію Криму. Це послало Росії неправильний сигнал, дозволивши їй проявити агресію та імперські амбіції. Зараз ми бачимо наслідки.  Росія повинна нести повну правову і фінансову відповідальність за свою агресію. Ми повинні забезпечити повну відповідальність за всі злочини, вчинені в Україні. Це означає відповідальність Росії як держави за порушення міжнародного права.

Латвія рішуче засуджує агресію Росії проти України. Не можна говорити про відновлення міжнародної довіри, поки Росія не закінчить війну і не піде з України. Україна не Росія – ніколи нею не була і не буде.

Трагедія війни полягає в тому, що невинні люди платять жахливу ціну. Смерть і руйнування будуть мати вплив і через покоління та протягом тривалого часу.

Водночас хоробрість і стійкість українського народу є видатною та вражаючою. У цей темний час ви є натхнення для людей по всьому світу. Ця криза змінює Європу і все людство.

Громадянське суспільство в Європі та поза її межами солідарне з усіма вами.

Переживши п’ятдесят років радянської окупації, Латвія знає ціну свободи та незалежності.

Наша допомога Україні вже перевищила 1,3% ВВП країни. Разом із приватним сектором і громадянським суспільством ми надсилаємо гуманітарну допомогу українцям в різні регіони. Латвія продовжує давати надійний притулок українцям, а ми забезпечуємо реабілітацію поранених українських військових та жертв сексуального насильства.

Наші думки з Україною та з ні в чому не винними дітьми, жінкам, коли вони стикаються з цим нападом і страхом за своє життя.

Латвія закликає міжнародну спільноту продовжувати надавати всю необхідну підтримку Україні та її народу, який бореться за незалежну, безпечну і стійку Україну з процвітаючим майбутнім  та членством в Європейському Союзі та НАТО.

Латвія буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

Хай живе вільна і незалежна Україна з мужнім українським народом.

Слава Україні!

Сінтія Бернава
Координатор від Європейського Союзу, Робоча група 4 “Контакти між людьми
Форум громадянського суспільства Східного партнерства
Член Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства
Голова правління
Неурядова організація “DONUM ANIMUS”
Латвія

Фото Сінтія Бернава

Лист Сінтії Бернави (оригінальне звернення англійською мовою), Latvia, 1.11.2023