В рамках Щорічної Конференції УНП відбулося 27 жовтня 2023 року в онлайн форматі засідання Робочої групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека». Основним завданням засідання було обговорити проєкт операційного плану діяльності робочої групи на 2024 рік. Пріоритети діяльності РГ3 на наступний рік відповідають цілям, визначеним у  Стратегічному плані розвитку УНП на 2024-2026 рік, а також враховують поставлені перед платформою завдання.

Серед основних тематичних напрямків на 2024 рік було визначено:
– зелену повоєнну відбудову України;
– оцінку шкоди, завданої російською війною довкіллю України;
– формування екологічного та енергетичного порядку денного та реформування у відповідних сферах із врахуванням статусу країни кандидата на членство в ЄС та цілей ЄЗК;
– відновлення енергосистеми України на засадах зеленої трансформації;
– імплементацію довкільної та кліматичної політики на регіональному рівні, збереження біорізноманіття;
– сталий транспорт.

Робоча група працюватиме в традиційному для неї форматі: підготовка позиційних документів, заяв, аналітичних документів, адвокація відповідних пріоритетів та нагальних питань, проведення засідань та долучення до робочих груп. РГ 3 готова співпрацювати з іншими платформами, коаліціями та громадськими організаціями, що працюють над питаннями євроінтеграції, реформування країни та зеленої відбудови України.

Під час засідання учасники, серед іншого, звернули увагу на пріоритетності питань пошуку додаткових ресурсів та зміцнення людського та експертного потенціалу платформи.

Інформація надана Наталею Андрусевич, координаторкою РГ3 УНП