Українська національна платформа ФГС СхП, у партнерстві з Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини, Буковинською агенцією регіонального розвитку, Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України, Інформаційним центром “Зеленим дос’є” та Аграрним союзом України, 25 жовтня провела дискусію “Що несе українським фермерам інтеграція з ЄС – можливості чи ризики?”

Організації є членами РГ2 та РГ3 УНП.

До участі було запрошено аналітиків та дослідників питань євроінтеграції, ЄЗК, САП, представників фермерських та аграрних спільнот.

У центрі Спільної аграрної політики ЄС – розвиток сільських територій, підтримка молодих фермерів, безпечність харчових продуктів, інноваційність та підвищення ефективності сільськогосподарської сфери. Але чи стосується все це українських фермерів у контексті інтеграції з Європейським союзом? Як українським фермерам працювати за правилами Спільної аграрної політики та Європейського зеленого курсу та до чого готуватись взагалі? На ці питання експерти та практики шукали відповідь під час дискусії «Що несе українським фермерам інтеграція з ЄС можливості чи ризики?».

Серед експертів, які виступили з короткими доповідями були:

Катерина Шор, менеджерка проєктів Інформаційного центру “Зелене досьє”  , яка розповіла про Європейський зелений курс та Спільна аграрна політика ЄС: Чого очікувати українським фермерам? “Вступ до ЄС це лише початок великої роботи, тому не потрібно очікувати на вступ, як на ленту на торті переможця” – акцентувала пані Катерина.

Лариса Старікова,  предстаниця Аграрного союз України, розповіло про Інтеграцію українського законодавства зі  Спільною аграрною політикою ЄС.

Роман Корінець, директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, людина, яка безпосередньо працює з фермерами розповів про потреби і виклики, які стоять перед фермерами в Україні у своїй доповіді: Чи на часі САП фермерам і як їм готуватись вже сьогодні?

Опісля виступів доповідачів учасники активно коментували та задавали питання, що підкреслює важливість і актуальність теми. Спікери протягом двох годин “тримали” аудиторію змістовними і грунтовними доповідями.

Відео запис, 25.10.2023

Презентація, Катерина Шор, менеджерка проєктів Інформаційного центру “Зелене досьє” (РГ3 УНП)

Презентація, Лариса Старікова,  Аграрний союз України (РГ2 УНП)

Презентація, Роман Корінець, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

https://www.facebook.com/events/377517937931248

Захід проводиться в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій