Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства провела 10 жовтня вебінар “Між емоціями та змістом: особливості комунікації НДО в Брюсселі в часи війни”.

Мета: поділитись з учасниками платформи досвідом щодо дієвих комунікаційних практик, які можуть посилити українську експертну інформаційну присутність на рівні Брюсселя та столиць ЄС.

Українські неурядові організації не є новачками на рівні Брюсселя. Участь у Форумі громадянського суспільства Східного партнерства, а також Платформі громадянського суспільства України дозволив українським громадським активістам відчути дотичність до формування порядку денного між Києвом та Брюсселем. Водночас, повномасштабна агресія Росії проти України значно трансформувала напрям та обсяг роботи української сторони з європейськими партнерами. Тематичне спрямування дипломатії воєнного часу охоплює нові сфери, в яких раніше не було потреби. Наприклад, відбудова Україною, створення спеціального трибуналу, санкції тощо. Однак ускладнилась логістика та наклались обмеження на виїзд за кордон окремих категорій громадян України.

Все це спонукає переглянути традиційні способи комунікації та адвокації продуктів НДО та забезпечити постійний фокус уваги на потребах України. Саме цим питанням і присвячено вебінар.

Тренери: Геннадій Максак, Виконавчий директор Ради зовнішньої політики «Українська призма» та Ольга Чижова, керівниця Брюссельського офісу “Української призми”.

Тренери курсу є засновниками та входять до керівних органів Ради зовнішньої політики “Українська призма”, провідного українського неурядового аналітичного центру у сфері зовнішньої політики.

«Українська призма» є одним із лідерів впровадження інноваційних практик експертної дипломатії. Зокрема, спільно з МЗС та Громадською радою при МЗС реалізує концепцію двосторонніх експертних форумів з країнами-партнерами ЄС для обговорення потенційно чутливих питань. Щоб заповнити інформаційні прогалини в обізнаності про Україну, «Українська призма» організовує візити журналістів з іноземних держав до України.

З початку 2023 року в Брюсселі «Українська призма» відкрила власне Представництво у м.Брюссель, що дозволяє проводити адвокаційну роботу на рівні європейських інституцій та столиць країн-членів ЄС.

https://www.facebook.com/events/623611433307166

Відеозапис вебінару

Захід в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій