З 30 червня по 6 липня 2023 року відбулася серія онлайн-засідань Робочої групи (РГ). Цього року засідання РГ були відкритими для делегатів та координаторів РГ.

Основні теми обговорень включали оновлення з країн Східного партнерства, представлені всіма координаторами РГ; спільні можливості адвокації в рамках ФГС Східного партнерства та плідні розмови із зацікавленими сторонами з Європейської Комісії та Європейської служби зовнішньої діяльності.

РГ 1. Демократія, права людини, належне урядування та стабільність

Засідання відбулося онлайн 30 червня 2023 року.

Зустріч, яка була розділена на три онлайн-сесії, розпочалася з брифінгів для окремих країн та мозкового штурму щодо спільних пріоритетів політики. Під час другої сесії співробітники Секретаріату ФГС Східного партнерства зробили детальний огляд заходів, організованих Форумом протягом першої половини 2023 року, а також обговорили з учасниками потенційні можливості для спільного адвокації. Під час третьої та останньої сесії учасники мали можливість поспілкуватися з представниками Європейської служби зовнішніх дій щодо питань, пов’язаних із взаємозв’язком безпеки та демократизації в регіоні Східного партнерства.

Звіт засідання РГ1 ФГС СхП, 30.06.2023, онлайн

РГ 2. Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС та РГ 5. Соціально-трудова політика та соціальний діалог

Спільне засідання РГ2 та РГ5 відбулося онлайн 3 липня 2023 року.

Під час першої сесії зустрічі групи зосередилися на відповідних політичних потребах у країнах Східного партнерства. Під час другої сесії менеджер із політики та адвокації Секретаріату ФГС Східного партнерства доповів делегатам про діяльність ФГС СхП після щорічної асамблеї та про внутрішні оновлення, пов’язані з двома ключовими рішеннями, прийнятими на засіданні РК у Брюсселі у квітні:

a) продовжити повноваження нинішніх делегатів ФГО Східного партнерства;
b) оголошення нового конкурсу делегатів до кінця 2023 року.

На третій сесії делегати мали можливість обговорити торговельну співпрацю між ЄС та країнами Східного партнерства з представником Генерального директорату з питань торгівлі Європейської Комісії.

Звіт спільного засідання РГ2 та РГ5 ФГС СхП, 3.07.2023, онлайн

РГ 3. Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека

Засідання відбулося онлайн 6 липня 2023 року.

Зустріч розпочалася брифінгами для окремих країн та мозковим штурмом щодо спільних пріоритетів політики. Зустріч була розділена на три сесії. Секретаріат ФГС Східного партнерства детально підсумував заходи, заплановані на Форум протягом першої половини 2023 року, і нагадав присутнім про перспективи організації щодо кооперативної адвокації. Третя і заключна сесія дала учасникам можливість поспілкуватися з представником Європейської Комісії (DG Energy) щодо поточного стану енергетичної співпраці.

Звіт засідання РГ3 ФГС СхП, 6.07.2023, онлайн

РГ 4. Контакти між людьми

Засідання відбулося онлайн 4 липня 2023 року.

Зустріч, яка тривала протягом трьох онлайн-сесій, розпочалася з оновленої інформації щодо окремих країн. Під час другої сесії співробітники Секретаріату ФГО Східного партнерства обговорили з делегатами можливості спільної адвокації. На третій і останній сесії делегати мали можливість обговорити та обмінятися ідеями з представником Європейської Комісії (DG R&I) та Платформи громадянського суспільства ЄС-Україна.

Звіт засідання РГ4 ФГС СхП, 4.07.2023, онлайн