Громадська організація «Кременчуцький Антикорупційний центр», члени РГ1 УНП в рамках Ініціативи “Перспективи відновлення та адвокація членства в ЄС: регіональний вимір” провели 25 липня в Олександрії Кіровоградської області круглий стіл “Прозорість і підзвітність влади під час війни. Що необхідно змінити в нормативно-правових актах на місцях”.

Зустріч пройшла в сесійній залі міської ради у форматі «The World Cafе».

В заході взяли участь секретар міської ради Вікторія Косяк,  голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» Оксана Гуйда, представниці виконавчих органів ради, громадської ради, депутатки міської ради та голови квартальних комітетів.

Секретар міської ради Вікторія Косяк:

Питання участі жінок у повоєнній відбудові сьогодні обговорюється на різних рівнях і платформах: в економіці, підприємництві, освіті, політиці, адже ми жінки розуміємо, що наше майбутнє будується на ідеях і цілях, які повинні об’єднати суспільство не десь там, а всередині країни. Головним завданням сьогодні є перемога, аби ми мали можливість будувати мирне і безпечне життя

Оксана Гуйда провела роботу в групах, де учасниці зустрічі відпрацювали та обговорили можливі зміни до місцевих безпекових програм з урахуванням дії воєнного стану, потреб і проблем внутрішньо переміщених людей, підтримки вразливих категорій населення, яким необхідна соціальна увага тощо.

Оксана Гуйда, засновниця та голова ГО «Кременчуцький Антикорупційний центр»:

В громаді, на сьогоднішній день, існує одна “Безпекова програма”, що була затверджена ще до початку повномасштабного вторгнення і стосується вона придбання відеокамер для міста та програмного забезпечення для них.
Сьогодні наше бачення безпеки сильно змінилося і необхідно змінювати підходи влади, бізнесу та активістів до цих питань.
Приємно, коли керівники місцевого самоврядування, співпрацюючи з громадськістю готові змінювати місцеві програми. Термін “БЕЗПЕКА” зустрічався в місцевих нормативно-правових актах, програмах та розпорядженнях майже 50 разів, але зараз потрібен системний підхід до цих питань.

Зустріч у форматі колективного розв’язання проблем шляхом обговорень дала можливість жінкам проаналізувати  актуальні питання у місцевих програмах, що потребують змін, генерувати нові ідеї щодо їх вирішення та ділитися своїми думками і досвідом.

Джерело

https://www.facebook.com/kremen.antikor/posts/pfbid02yn7Qjtu2gf6uCouQjzjiqRyTREPk66cNBEGwVrYshUqnNTAhketcBUGCp4bavpPKl

сайт міської ради Олександрії

Фото сайт Олександрійська міська рада

Цей захід підготовлений в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.